Ponadgabarytowy Chronograf Z Serii Alpine Eagle Snow Mountain Proud Wing, Repliki Zegarków

Modna i sportowa seria zegarków Alpine Eagle wzbogaciła się o dwa nowe modele o średnicy 41 mm, wyposażone w odświeżającą tarczę w kolorze sosnowej zieleni. Obydwa nowe zegarki wykonane są ze stali Chopard Lucent – wytrzymałej, trwałej i błyszczącej lub z 18-karatowego różowego złota, co jest zgodne z koncepcjami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej firmy Chopard. Posiadają szwajcarski oficjalny certyfikat chronometru (COSC). ) mechanizmu Chopard 01.01-C. Część dochodów ze sprzedaży tych dwóch zegarków zostanie przekazana fundacji Fondation Alpine Eagle w celu dalszej realizacji uroczystego zobowiązania marki na rzecz ochrony wyjątkowej flory i fauny Alp. Wcześniej fundacja zrealizowała kilka projektów i zwróciła bielika do dorzecza Jeziora Lemańskiego.

Prosta, stylowa, prosta i łatwa do odczytania zielona tarcza

Seria zegarków Alpine Eagle dodaje nowy kolor tarczy: podobnie jak Aletsch Glacier Blue, Bernina Grey i Black, „Pine Green” również czerpie inspirację z pięknej scenerii Alp. W środku lata lód i śnieg topnieją, a góry porastają zielone lasy. Podgórze wydaje się pokryte szaro-zieloną szatą różnorodnej roślinności, a „sosnowa zieleń” przypomina ludziom tę bujną scenerię.

Teksturowana tarcza ma promienisty wzór przypominający tęczówkę oka orła. Tarcza ozdobiona jest kontrastowymi kolorami, dzięki czemu jest elegancka i łatwa do odczytania. Rodowane lub pozłacane indeksy godzin i wskazówki pokryte są fluorescencyjną powłoką Super-LumiNova GradeX1, która jest czytelna w ciemności i przejrzysta na pierwszy rzut oka.

Zrównoważone materiały

Koperta nowego zegarka Alpine Eagle ma średnicę 41 mm i po raz pierwszy została wykonana w całości ze stali Lucent Steel. Lucent Steel to wyjątkowy, innowacyjny stop firmy Chopard. Jest zgodny z koncepcjami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej Chopard, a 80% surowców pochodzi z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki swoim hipoalergicznym składnikom Lucent Steel ma właściwości porównywalne ze stalą chirurgiczną i jest doskonale tolerowany przez skórę. Ponadto stop ten ma twardość w skali Vickersa 223, a jego odporność na zużycie jest 1,5 razy większa niż w przypadku tradycyjnej stali szlachetnej, co czyni go niezwykle twardym. Jednocześnie Lucent Steel charakteryzuje się doskonałą przejrzystością dzięki jednolitej strukturze kryształu, która w wyjątkowy sposób odbija światło.

Drugi model nowego zegarka to model z 18-karatowego różowego złota, który wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej firmy Chopard. Podobnie jak wszystkie zegarki i biżuteria wprowadzone na rynek przez markę od lipca 2018 r., seria zegarków Alpine Eagle również jest wykonana w 100% ze złota, co jest zgodne z koncepcjami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej Chopard. Przez dziesięciolecia, jako jeden z niewielu warsztatów zegarmistrzowskich posiadających warsztat odlewania metali szlachetnych, Chopard w pełni kontrolował górne i dolne etapy łańcucha wartości, przyczyniając się do jaśniejszego i lepszego świata dzięki wykwintnym arcydziełom.

Maszyny precyzyjne

Zgodnie z dążeniem do precyzji w zaawansowanym zegarmistrzostwie, seria repliki zegarków Alpine Eagle jest wyposażona w samonakręcający się mechanizm mechaniczny Chopard 01.01-C, wyraźnie widoczny przez przezroczystą dolną pokrywę z szafirowego kryształu. Mechanizm ten został niezależnie opracowany przez mistrzów rzemieślniczych z warsztatu zegarmistrzowskiego Chopard i otrzymał szwajcarski oficjalny certyfikat chronometru (COSC). Wyróżnienie to potwierdza dodatkowo napis „Chronometr” wydrukowany na tarczy.

Mechanizm Chopard 01.01-C ma 60-godzinną rezerwę chodu i został starannie zaprojektowany przez zegarmistrzów, którzy dążą do doskonałości w funkcjonalności. Jest wyposażony w funkcję stop-sekundy zapewniającą precyzyjną regulację i funkcje pomiaru czasu, dzięki czemu użytkownik może otrzymać zegarek z dokładnością do drugiej godziny.

Seria Dumnych Skrzydeł Alpine Eagle Snow Mountain

Seria Alpine Eagle szczyci się pomysłowością rodziny Scheufele od trzech pokoleń i jest pierwszą kolekcją stworzoną pod koniec lat 70. przez Karla-Friedricha Scheufele, obecnego współprezesa Chopard, co stanowi nowoczesną interpretację zegarka St. Moritz.

Seria Alpine Eagle charakteryzuje się prostym i eleganckim wyglądem, czerpiąc inspirację z magicznej mocy natury. Okrągła koperta posiada estetycznie zaprojektowane wybrzuszenia na bokach; korona jest wygrawerowana różą kompasową; ramkę zdobi osiem funkcjonalnych śrub pozycjonujących; teksturowana głęboka tarcza ma fluorescencyjny wyświetlacz i jest wyposażona w zintegrowaną metalową bransoletę. Wśród wszystkich szczegółów seria zegarków Alpine Eagle emanuje nowoczesną modą i wykwintną elegancją.

Dzięki niezależności warsztatu zegarmistrzowskiego i doskonałemu kunsztowi obejmującemu wszystkie procesy, Chopard może zakończyć wszystkie procesy produkcyjne i montażowe, od mechanizmu po bransoletę, od części po kopertę, w swoim warsztacie zegarmistrzowskim.

Bezpośrednie wsparcie Fundacji Orle Wings.

W całej swojej historii Chopard nieustannie przekazywał osiągnięcia swoich znakomitych arcydzieł przedsiębiorstwom na rzecz dobra publicznego, a seria Alpine Eagle nie jest tu wyjątkiem. Seria zawsze była ściśle powiązana z fundacją o tej samej nazwie, Fondation Alpine Eagle. W 2020 roku wprowadzono na rynek serię zegarków Alpine Eagle. W tym samym roku Karl-Friedrich Scheufele, Jacques-Olivier Travers i Luo Ta organizacja non-profit, której współzałożycielem jest Ronald Menzel, ma na celu zwiększanie świadomości społecznej i zrozumienia znaczenia, piękna i kruchości biomów alpejskich poprzez kilka innowacyjnych interdyscyplinarne projekty środowiskowe.

Z okazji odsłonięcia dwóch nowych zegarków z serii Alpine Eagle, których projekty inspirowane są naturalnym urokiem Alp, Karl-Friedrich Schaefer, współprezes Chopard i współzałożyciel Fundacji Eagle Wing (Karl-Friedrich Scheufele) , obiecałem, że część zysków ze sprzedaży tych dwóch zegarków przekażę na finansowanie projektów fundacji. Karl-Friedrich Scheufele wyjaśnia: „Bardzo lubię wędrówki i narciarstwo alpejskie, a także ciszę i spokój gór, które skłaniają do myślenia. , prowokują do myślenia, a także mogą zapewnić ludziom spokojny i spokojny stan umysłu. Dlatego Chopard jest zaniepokojony ważną odpowiedzialnością, jaką jest ochrona środowiska. Może złożyć hołd pięknej i nieskończonej inspiracji dla nas dzięki znakomicie zaprojektowanej serii zegarków Alpine Eagle. Natura i ja jesteśmy dumni, że możemy finansować działania mające na celu ochronę naszego delikatnego środowiska ekologicznego. „