Wystawa Z Serii „rare Craftsmanship Timepieces 2024” Patka Philippe’a, Zegarki Repliki

W kwietniu tego roku Patek Philippe zaprezentuje w Salonie Genewskim największą w historii serię „Rare Crafts Timepieces”.

W dniach 13–27 kwietnia 2024 r. w słynnym historycznym budynku przy rue du Rhône publiczność będzie miała okazję zapoznać się z nową serią Patka Philippe’a „Rare Crafts Timepieces 2024” i obejrzeć z bliska 82 egzemplarze. Piękny zegarek, który łączy w sobie doskonałe rzemiosło i nieograniczoną kreatywność. Mistrzowie rzeźbiarstwa i emalii również będą dostępni, aby wykonać to rzadkie rzemiosło, dodając witalności wydarzeniu.

Co roku, aby utrwalić całą sztukę i rzemiosło związane z dekorowaniem zegarków, Patek Philippe prezentuje serię unikalnych, limitowanych edycji egzemplarzy podkreślających te cenne umiejętności. Trzymając się „innowacyjnej tradycji” warsztatu zegarmistrzowskiego, Patek Philippe angażuje się także w promowanie ciągłego rozwoju tych wybitnych umiejętności, stale przesuwając granice, aby tworzyć nowe możliwości, czerpiąc jednocześnie z coraz szerszego źródła inspiracji – co zostało zaprezentowane w artykule motyw dekoracyjny zegarka Widać dużą kreatywność.

Tegoroczna seria „Rare Craft Timepieces 2024” (w sumie 82 egzemplarze, w tym 27 zegarów kopułkowych i małych zegarów kopułkowych, 3 zegary stołowe, 9 zegarków kieszonkowych i 43 zegarki naręczne) po raz kolejny przyciąga uwagę miłośników zegarków na całym świecie. Nacisk położony jest na ogromny system rzemiosła dekoracyjnego Patka Philippe’a, który obejmuje wiele starożytnych technik (emalia filigranowa grand feu, emalia mikromalowana, emalia w odcieniach szarości, przezroczysta emalia flinqué, emalia płatkowa złota, emalia wypełniona, ręcznie rzeźbione, ręcznie rzeźbione wzory , intarsja z kamieni szlachetnych) i stosunkowo nowe techniki zegarmistrzowskie, takie jak intarsja i emalia Longuevi. Prace te są prezentowane w trzech eleganckich obszarach, aby zaprezentować ich coraz bardziej wyjątkowe i oszałamiające kunszt dekoracyjny.

Odwiedzający zobaczą wyjątkową kolekcję dwunastu zegarków Calatrava z tarczami pokrytymi białą emalią w odcieniu szarości Limoges, emalią Cloisonné i emalią w kształcie płatków złota, przedstawiającymi znaki związane z zodiakiem. Motyw zodiaku.

W salonie z widokiem na Jezioro Genewskie prezentowane są zegarki repliki podkreślające piękno natury – roślin, zwierząt, ogrodów świata i miast uzdrowiskowych – wszystkie ozdobione pięknymi detalami, takimi jak kieszeń „Portret czapli” nr ref. 995/143G-001 zegarek. Intarsja przedstawia czaplę.

Salon wychodzący na rue du Rhône ma na celu oddanie hołdu legendom historii ludzkości (sztuki, tradycji i sportu), a zwłaszcza serii prac związanych ze sportem surfingowym, w tym Ref. 5089G-129 „Morning Beach” Calatrava Zegarek, którego tarcza ozdobiona jest szlachetnymi drewnianymi intarsjami przedstawiającymi odważnego surfera.

Wystawa „Rare Craftsmanship Timepieces 2024” odbędzie się w dniach 13–27 kwietnia 2024 r. w Salonie Patek Philippe w Genewie przy rue Rhône 41, czynnym codziennie (oprócz niedzieli) w godzinach 11–18 (ostatnie wejście o godz. 17:00 17:00). Od 28 marca 2024 r. odwiedzający będą mogli zarejestrować się online z wyprzedzeniem na stronie patek.com.

W dniach 7-16 czerwca 2024 r. wystawa „Rare Craft Timepieces 2024” przeniesie się do nowo wyremontowanego Salonu Patek Philippe przy londyńskiej Bond Street.

5089G-129 Zegarek „Poranek na plaży”/Calatrava z tarczą z szlachetnym drewnem

Czekam na fale

Zegarek ten, limitowany do 10 sztuk, wykorzystuje technologię szlachetnych intarsji z drewna i pośrodku tarczy przedstawia surfera czekającego na fale na kalifornijskiej plaży.

Aby wyrazić ten miniaturowy obraz delikatnymi pociągnięciami pędzla, od gry światła i cienia na młodym mężczyźnie po zarys fal na wybrzeżu, stolarz musiał wyciąć i zmontować 100 elementów z mikroforniru i 75 mikrowkładek, pokrywających 23 rodzaje drewna o różnych kolorach, fakturach i żyłkach.

Tarcza jest ozdobiona wskazówkami w kształcie miecza z białego złota i ma wydrążoną lamówkę pośrodku.

Koperta z białego złota wyposażona jest w osłonę przeciwpyłową na ramieniu, która chroni przezroczystą pokrywę z szafirowego kryształu, pozwalając docenić rytmiczne piękno ultracienkiego mechanizmu z naciągiem 240.

Ten sportowy styl jest kontynuowany na pasku ze skóry cielęcej, z wytłoczonym wzorem z niebieskiej Cordury w połączeniu z kontrastowymi, kremowymi, ręcznymi szwami i sprzączką z białego złota.

995/143G-001 „Portret czapli”/zegarek kieszonkowy z intarsją z delikatnego drewna

Ten wyjątkowy zegarek z przykładowym deklem wykonanym z drewnianej inkrustacji przedstawia czaplę i jej delikatne pióra pośrodku tarczy, odsłaniając każdy szczegół.

Stolarze musieli wyciąć i zmontować 53 elementy z mikroforniru i 400 wkładów, używając 18 rodzajów drewna o różnych kolorach, fakturach i żyłkach.

Złota tarcza jest ręcznie grawerowana wzorem w kształcie słońca i pokryta niebieską emalią przy użyciu tradycyjnego procesu przezroczystej emalii flinqué. Trójwymiarowe cyfry Bregueta z białego złota i wskazówki w kształcie liści wskazują godzinę. Koronę zdobi pomarańczowy opalowy kaboszon (0,29 ct), który uzupełnia złote detale ptasiego dzioba.

Ten zegarek kieszonkowy ma ręcznie wykonaną ramkę z białego złota ozdobioną wzorem w trzcinę i owalną podstawę ze srebrnego obsydianu.

Zegarek ten posiada 17-liniowy mechanizm naciągu ręcznego LEP PS z małą wskazówką sekundową.