De Bethune Wprowadza Na Rynek Zegarek Db Kind Of Grande Complication, Zegarki Repliki

Niezależna marka zegarmistrzowska De Bethune wprowadza na rynek w 2024 roku swoje olśniewające dzieło – dwustronny, duży, złożony zegarek DB Kind of Grande Complication. Będąc esencją stylu wysokiej klasy zegarmistrzostwa De Bethune, zegarek DB Kind of Grande Complication jest kulminacją podstawowej technologii i cech estetycznych zgromadzonych przez De Bethune w ciągu 22 lat innowacji, badań i tworzenia. Pamięć i kultura firmy De Bethune są skondensowane w tym wyjątkowym zegarku, ukazującym umiejętności techniczne i artystyczne rozwijane w warsztatach w L’Auberson, które Denis Flageollet i jego wysoko wykwalifikowany zespół rozwijali przez lata. Wyzwanie.

Zegarek DB Kind of Grande Complication był niegdyś szczytem marzeń młodego zegarmistrza. Kiedy zachwycił się dwustronnym, dużym, skomplikowanym zegarkiem, już przewidywał produkcję takiego zegarka. Po latach prac projektowych i rozwojowych w De Bethune, Denis Flageolet w końcu wykorzystał zasoby i koncepcje zgromadzone przez markę na przestrzeni lat, aby go urzeczywistnić, kontynuując innowacyjnego ducha wielkiego klasycznego zegarmistrzostwa z epoki oświecenia. Zegarki repliki.

DBKind firmy Grande Complication jest mistrzem technologii i innowacji.

Dwustronne etui to naturalny wybór, ponieważ integruje w sobie wiele skomplikowanych funkcji i zapewnia przestrzeń na nieskrępowaną ekspresję estetyczną poprzez eksponowanie różnorodnych zadań po obu stronach. Kolejną ekscytującą rzeczą w tym przypadku jest to, że wykorzystuje on system obrotowy, który zadebiutował w 2021 roku i jest montowany na uszach. Dzięki pomysłowemu urządzeniu mikromechanicznemu koperta zegarka może obracać się płynnie i dokładnie wokół swojej osi centralnej. Ponad 60 elementów mocuje dwie tarcze, z czego 50 jest wodoodpornych, a zatem całkowicie odpornych na rdzę. System napędzany krzywką zapewnia idealne dopasowanie obudowy, a pływające wypustki zapewniają doskonałe dopasowanie do nadgarstka.

Klasyczna okrągła koperta jest połączona z nowoczesną koronką południową i kryje w sobie techniczne wyzwanie dwustronnej koperty. Wielokrotne wyświetlanie wielu funkcji i połączenie 8 różnych komplikacji zegarka w jednym mechanizmie znacznie zwiększa trudność produkcji. Osiem funkcji obejmuje:
Wieczny kalendarz.
Sferyczny wskaźnik fazy księżyca.
Retrogradacyjne wskaźniki wieku księżyca i roku przestępnego.
Ultralekki tourbillon z niebieskiego tytanu.
Skaczące sekundy.
Rezerwa dynamiczna.
Podwójne wskazanie godzin i minut.

Zewnętrzna część i mechanizm wykorzystują łącznie 751 komponentów, a ich integracja wymaga więcej przemyślenia niż indywidualne składanie różnych złożonych funkcji. Co ciekawe, mechanizm funkcjonuje jako całość, a każda funkcja współdziała ze sobą w doskonałej harmonii. Byłoby to niewyobrażalne bez idealnego zrozumienia innowacji technologicznych i patentów ostatnich 32 ruchów.

DBKind of Grande Complication ustanawia solidną, nowoczesną estetykę.

Nowoczesna tarcza ukazuje wyjątkową strukturę mechanizmu Calibre DB2529, w tym wskaźnik rezerwy chodu i wskaźnik wieku księżyca, pokazujący aktualizację miesiąca i dnia za pomocą wstecznego srebrno-białego wskaźnika. Podkreśla ruchliwe 36 000 wibracji na godzinę De Bethune 30 Seconds Tourbillon – jednego z najszybszych i najlżejszych tourbillonów na rynku – wraz z powolnym, równym ruchem smukłej, wypolerowanej na lustro wskazówki sekundowej. Kontrast pomiędzy uderzeniami. Porównania tego dokonuje tourbillon umieszczony na godzinie 6, złożony z 63 elementów – składających się głównie z tytanu i o łącznej masie około 0,18 grama (z czego najlżejszy waży niecałe 0,0001 grama, a najcięższy zaledwie 0,0276 grama) ) – Jest skoordynowany ze skaczącym sekundnikiem składającym się z dwóch kół zębatych z czystego złota pośrodku. Mechanizm skaczącej sekundy napędzany jest podwójną dźwignią zapadkową z czterema zapadkami i dwiema zębatkami z litego złota, wyznaczającymi szlachetny rytm upływu czasu.

Wypolerowane na lustro trójkątne mosty wspierają asymetrię układu transmisyjnego jako estetyczny symbol marki. Przekładnie są subtelnie zdobione, co sprawia, że polerowanie dekoracji jest ekstremalne, nawet w przypadku najdrobniejszych elementów. Każdy element poprzez swoją funkcję i wykończenie przyczynia się do dyskretnej estetyki i technicznej ciszy mechanizmu.

Zegarek DBKind of Grande Complication charakteryzuje się niezwykłą estetyką mechanizmu i umiejętnościami zegarmistrzowskimi.

Druga strona to tarcza w klasycznym stylu, ozdobiona wiecznym kalendarzem, trójwymiarowym wskaźnikiem faz księżyca i charakterystycznym dla marki dyskiem gwiaździstego nieba. Światło zawsze było w centrum procesu twórczego producenta, co odzwierciedlało się w wypolerowanej na lustro niebieskiej tytanowej tarczy. Różne efekty połysku ujawniają odcienie, które nadają błękitowi De Bethune jego niepowtarzalny charakter. Ręcznie zdobione gwiaździste niebo składa się z maleńkich igiełek z białego złota zainstalowanych ręcznie oraz wzoru galaktyki wykonanego za pomocą mikrofrezarki laserowej. Małe białe igły i pozłacana 24-karatowym złotem folia przedstawiają niesamowite gwiaździste niebo.

Gdy patrzymy na gwiazdy, fazy księżyca można odczytać przez kulę znajdującą się na godzinie 3. Kula obraca się wokół swojej centralnej osi i składa się z dwóch doskonale wyważonych półkul z oksydowanej stali i polerowanego na lustro palladu. Aby odtworzyć różne ruchy tego ciała niebieskiego, należy wspomóc wysoce precyzyjny mechanizm, a osiągnięcie przez ten mechanizm odchylenia wynoszącego jeden dzień zajmuje pełne 122 lata.

W obliczu ograniczonej przestrzeni i objętości rozwiązaniem wprowadzonym w 2004 roku było lekkie wygięcie wskazówek w dół, aby wskazówki mogły płynnie przechodzić przez fazy księżyca i to wygięcie w dół stało się na przestrzeni lat jedną z cech charakterystycznych marki. Podobnie jak wskaźnik roku przestępnego ustawiony na godzinie trzeciej, niebieski nałożony na mały pierścień i okienko oraz złote czcionki oznaczające dzień, miesiąc i datę tworzą subtelne wrażenie. Płynnie wtapia się w rozgwieżdżone niebo i Drogę Mleczną, nie tracąc przy tym swojej czytelności.

Druga strona zegarka DBKind of Grande Complication przedstawia klasyczną tarczę.

Srebrno-białe, delikatne wykończenie pierścieni godzinowych i minutowych, miękkie linie zapożyczone z obudowy w stylu myśliwskim, piękna czcionka cyfr, styl wskazówek i wyjątkowe gwiaździste niebo to kulturowe odniesienia do wysokiej klasy zegarków. zakończyć XVIII-wieczne rzemiosło zegarmistrzowskie, w którym chodzi o wielkość. Wiek regulatorów i chronometrów morskich.

Produkcja tak dużego i złożonego zegarka wiąże się z ogromnymi wyzwaniami technicznymi, ponieważ każdy etap ma kluczowe znaczenie dla monumentalnego testu końcowego montażu. Oprócz solidnej wiedzy technicznej i dużego doświadczenia w dziedzinie zegarków z najwyższej półki, zadanie to wymaga także wartości wykraczających poza zwykłe podejście do pracy. Według mistrza zegarmistrzowskiego Denisa Flageolleta, założyciela De Bethune: „Moi zegarmistrzowie są jak najlepsi sportowcy. Aby mieć pewność, że nie zawiodą w ostatnim sprincie i nie podejmą ryzyka, które wpłynie na zegarek. Uczciwość, wykazali się niezwykłą i niezachwianą siłą psychiczną , a także ekstremalna koncentracja i wyjątkowa stabilność.

Podobnie jak mistrzowska rzeźba czy koncert muzyki klasycznej, zegarek DB Kind of Grande Complication jest prawdziwym dziełem sztuki. Jej wyjątkowa prezencja oddaje istotę marki i przekazuje uniwersalną energię i emocje. Wynika to z jego wielu cech: innowacyjnego celu, kontynuacji tradycyjnej wiedzy oraz głębi zegarmistrzowskiej i kultury artystycznej wyrażonej poprzez silną nowoczesną estetykę. Jest to najwyższy wyraz ducha De Bethune.