Bulgari Wypuszcza Nowy Dobre Repliki Zegarek Divas’dream Peacock Marquetry

Zegarek Dream Peacock firmy BVLGARI Divas otwiera nowy rozdział, wykorzystując technologię delikatnych intarsji, aby stworzyć trzy wyjątkowe arcydzieła. Paw to jeden z klasycznych, jasnych, uroczych i czarujących obrazów zwierząt Bvlgari. Nowy zegarek Bulgari’ Divas’ Dream Peacock składa hołd wrodzonej szlachetności i elegancji pawia. Trzy nowe prace dziedziczą genialne umiejętności marki w zakresie biżuterii, rzemiosła i zegarków o złożonych funkcjach, demonstrując innowacyjne połączenie eleganckiego stylu i wykwintnego kunsztu.

W 2017 roku oficjalnie zaprezentowano zegarek Divas’ Dream Peacock. W związku z tym pan Jean-Christophe Babin, dyrektor generalny Bulgari, wspomniał w książce „Beyond Time”, że śledzi ona twórczą podróż marki: „To oznacza początek twórczej podróży Bulgari”. Li przenosi kunszt szwajcarskich mistrzów na zupełnie nowy poziom.” Seria ta czerpie inspirację z głębokiego dziedzictwa Bulgari, kolorowej kreatywności i rzemiosła i pisze nowy rozdział w zegarku poprzez piękno pawia, oddając piękno i wspaniałość to piękne stworzenie.

Wizerunek pawia zastosowany w zegarku Divas’ Dream Peacock to jeden z klasycznych wizerunków zwierząt Bulgari. Na zwierzęcych obrazach Bvlgariego wąż (po włosku „Serpenti”) jest tajemniczy i uroczy, owija się wokół nadgarstka i wije się; paw (po włosku „Pavone”) ma jedwabiste i delikatne pióra. Otwórz skrzydła i rozłóż je, przyjmując pełną wdzięku postawę, pokazując swoją pewność siebie i błyskotliwość. Paw otwiera ogon, zarysowując wspaniałe arabeski i eleganckie krzywizny, przypominając kultowy element projektu Bulgari – mozaikowy wzór Term Karakalli w Rzymie.

Od lat 70. Bulgari opanował tę znakomitą technologię nastawiania, a następnie zastosował ją do produkcji zegarków: klasyczny zegarek Divas Dream Peacock Dischi nie ma oznaczeń godzin i jest wyposażony w automatyczny mechanizm z pawiem. Tarcza inkrustowana piórami w sprytny sposób łączy techniki zegarmistrzowskie z kunsztem wykonania intarsji. Tarczę zegarka Divas’ Dream Peacock Diamonds zdobi kultowy wzór w kształcie wachlarza Bulgari, który jest również inspirowany dekoracyjnym wzorem mozaiki Term Karakalli w Rzymie. Pawie są częstym widokiem w chwalebnej historii. W starożytnym Egipcie paw był potężnym symbolem. W mitologii rzymskiej blisko spokrewniona była z nią także Juno, żona boga Jowisza.

Dziś w ofercie zegarka Divas’Dream Peacock pojawiają się trzy nowe arcydzieła: zegarek Divas’Dream Peacock z ptasim piórem, zegarek Divas’Dream Peacock z masą perłową i zegarek Divas, który zapewnia natychmiastowe wyświetlanie godzin skoku i wsteczne wyświetlanie minut . Zegarek „Dream Peacock Retrograde z cienką lunetą. Nowa praca koncentruje się na pięknie intarsjowanego rzemiosła Bulgari, nawiązując do rzadkich wzorów mozaiki ze starożytnego Rzymu. Wśród nich znajduje się elegancki, retrogradowany zegarek Divas’ Dream Peacock, który jest wspaniały i inteligentny. Jego tarcza wykonana jest z 18-karatowego różowego złota, inkrustowana błyszczącymi diamentami i ozdobiona awenturynem i malachitem.

Zegarek Bvlgari Divas Dream z pawimi piórami został zaprojektowany, aby uczcić wspaniałe pióra, z którymi narodził się niebieski paw. 12 piór na tarczy wspaniale rozkwita, a „wzór w kształcie oka” na pawich piórach symbolizuje mądrość. Pióra te otrzymywane są z naturalnie opadłych piór pawi. Rzemieślnicy starannie je zbierają, wybierają te o nietypowych kolorach i fakturach, a następnie wykorzystują technologię delikatnych inkrustacji, aby umieścić je na tarczy. Intarsja to starożytna technika stosowana we Włoszech w okresie renesansu, która zapoczątkowała nowe życie dzięki promocji Bulgari w latach 70. Chociaż intarsja wymaga jedynie prostych narzędzi, takich jak lupy, pęsety, noże i nożyczki, proces ten jest bardzo delikatny i zajmuje kilka dni. Każde pióro jest poddawane działaniu starożytnego mosiężnego silnika parowego, aby przywrócić mu pierwotny naturalny połysk. Następnie rzemieślnicy wycinali, składali, sklejali i ponownie wycinali pióra, aby stworzyć wzór mozaiki, który błyszczy jak jedwab.

Finezyjny zegarek z masy perłowej Dream Peacock marki Bvlgari Divas podkreśla szlachetny kształt pawia z 18-karatowego różowego złota i masy perłowej. Pióra pawia w kształcie wachlarza opływają dolną połowę tarczy, jego głowę zdobi wiązka piór grzebieniowych, a dziób wykonany jest z 18-karatowego różowego złota. Na tle delikatnego białego tła z masy perłowej, na którym wygrawerowano kilka promienistych linii dekoracyjnych, aby podkreślić wielorakie symboliczne znaczenia wspaniałego pawia, a mianowicie bogactwo, ochronę i mądrość. Pióra ogona pawia są żywe i dynamiczne, niczym nocne niebo pełne gwiazd. Macica perłowa jest materiałem delikatnym, dlatego jej intarsja wymaga wyjątkowo wysokich umiejętności. Najpierw rzemieślnicy z Bulgari malują różne odcienie niebieskiego pigmentu na tylnej stronie masy perłowej, następnie drobno ją wycinają, a na koniec osadzają w rowkach wygrawerowanych na tarczy. Masa perłowa to dar morza. Po tym, jak rzemieślnicy obrysowali go 18-karatowym różowym złotem, utworzył on wykwintny, płaski układ inkrustacji, odsłaniając naturalną luminescencję z głębin oceanu.

Zegarek retrogradacyjny Dream Peacock marki Bulgari Divas w sprytny sposób łączy umiejętności zegarmistrzowskie z kunsztem jubilerskim, aby żywo przedstawić wspaniałego pawia na tarczy. Szafirowy kryształ w kształcie kopuły zawieszony nad pawiem inspirowany jest kultowym wypukłym szlifem kaboszonowym używanym przez Bulgari od lat 50. XX wieku. Dzięki technologii drobnych inkrustacji 3D pawie pióra ogona w kształcie wachlarza rozciągają się naturalnie, a złożony i wykwintny wzór piór podkreśla klasyczne piękno postawy pawia. Detale komponentów zostały znakomicie wygięte, tworząc jednolity i równy układ inkrustacji, a ozdobione są 18-karatowym różowym złotem, diamentami w kształcie płatków śniegu, awenturynem i malachitem, aby jeszcze bardziej podkreślić wspaniałą postawę pawia. Bogaty zielony kolor malachitu jest głęboki, ukazując szlachetność i elegancję pawia. W starożytnym Rzymie malachit był uważany za kamień ochronny, chroniący przed nieszczęściem. Pochodzenie nazwy Awenturyn wiąże się ze słowem „wypadek”, ponieważ została wynaleziona „przez przypadek” (po włosku „na przygodę”) na wyspie Murano w XIV wieku. Wynalezienie awenturynu po raz kolejny potwierdziło istnienie wielu rzadkich rękodzieł we Włoszech.

Proces produkcji drobnego zegarka wstecznego Divas Dream Peacock jest bardzo złożony i wymagał roku badań i rozwoju oraz wielokrotnych iteracji. W nowym zegarku zastosowano unikalny mechanizm zegarmistrzowski oparty na samodzielnie wykonanym mechanizmie Bulgari BVL 262, który w pełni demonstruje doskonałe umiejętności zegarmistrzowskie Bulgari. Okienko w południe na tarczy wyświetla przeskakujące godziny. Minuty są wskazywane przez wsteczną wskazówkę umieszczoną w górnej połowie tarczy. Aby uniknąć zasłaniania wyświetlacza czasu, uchwyty wskazówek wykonano z przeźroczystego szafiru, natomiast końcówki wskazówek z metalu. Na koniec korona mieni się tsavorytem o szlifie kaboszonowym i uzupełnia szmaragdowe pawie oczy, dodając blasku temu eleganckiemu dobre repliki zegarkowi.

Paw to jeden z klasycznych obrazów zwierząt Bvlgari. Trzy nowe zegarki Divas Dream Peacock wychwalają piękno pawia i doskonale przedstawiają długą historię biżuterii włoskiej rodziny Bvlgari. Jak stwierdził pan Jean-Christophe Babin w książce „Beyond Time”: „Działalność naszej marki wywodzi się z tworzenia biżuterii, która jest wykwintnym połączeniem złotych materiałów i drogocennych kamieni szlachetnych. Razem osiągamy sztukę pięknych prac”.