Dobre Repliki ZENITH I TIME+TIDE Przedstawiają Drugą Serię Współpracy

ZENITH łączy siły z TIME+TIDE, aby zaprezentować drugą wspólną serię, DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero Skeleton Sky Watch Limited Edition Dubaj, 15 listopada 2023 r.: Tuż przed odbywającym się co dwa lata Dubai Watch Week Z tej okazji pan Julien Tornare, globalny dyrektor generalny ZENITH i Andrew McCutchen, założyciel Time+Tide, wspólnie zaprezentowali drugie arcydzieło z bardzo poszukiwanej wspólnej serii dobre repliki zegarków. Jego poprzednik, zegarek szkieletowy Classic Night Surfer z serii DEFY, został wprowadzony na rynek w 2021 roku i jest limitowany do 100 sztuk. Ten zegarek ma mikropiaskowaną tytanową obudowę i tarczę z płynnym niebieskim gradientem, która sprytnie oddaje uroczą scenerię morza i nieba o zachodzie słońca. Po wydaniu tego genialnego arcydzieła Zenith i australijska platforma miłośników zegarków Time+Tide po raz kolejny połączyły siły, aby wypuścić limitowaną edycję szkieletowego zegarka nieba DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero, limitowaną do 200 sztuk.

Jako kontynuacja zegarka szkieletowego Classic Night Surfer z serii ZENITH DEFY, limitowana edycja zegarka szkieletowego DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero wynosi design i wydajność na nowy poziom. Kształt tego zegarka jest odważniejszy i przyciąga wzrok, wykorzystując bogatszy kolor nocnego nieba, a jego linie i kontury są również piękniejsze geometrycznie. Zegarek jest wyposażony w nową generację mechanizmu automatycznego naciągu El Primero o wysokiej częstotliwości, który dziedziczy. Chociaż poprzedni zegarek miał wyjątkowy urok, został on również udoskonalony i ewoluował. Ponadto Time+Tide stara się zachować wyjątkowe elementy konstrukcyjne ostatniego zegarka Night Surfer, jednocześnie integrując wszystkie ulepszenia techniczne zegarka DEFY SKYLINE Skeleton.

Limitowana edycja ZENITH DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero to pierwszy zegarek DEFY SKYLINE Skeleton wykonany z całkowicie piaskowanego tytanu. Łącznie z kanciastą kopertą o średnicy 41 mm, dwunastoboczną ramką i zintegrowaną bransoletą, materiał ten minimalizuje odbicia światła, nadając całemu zegarkowi jednolity i miękki szary odcień. Nowo dodana, zakręcana koronka zapewnia wodoszczelność zegarka do 10 ATM (100 metrów), dzięki czemu zegarek ten lepiej nadaje się do noszenia podczas uprawiania sportów wodnych. Nowy system szybkiego zwalniania paska jest również idealny do scen sportowych. Jest również wyposażony w teksturowany gumowy pasek w kolorze nocnego nieba, który można łatwo wymienić bez użycia narzędzi.

„Dzięki wspomnianym powyżej kluczowym ulepszeniom ZENITH DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero Limited Edition całkowicie różni się od pierwszego zegarka poprzedniej generacji i wszystkich innych modeli, takich jak DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero.”, powiedział Time +Założyciel firmy Tide, Andrew McUtchen, „Najbardziej ekscytującą nową funkcją tego zegarka jest niewątpliwie napędzający go mechanizm El Primero. Licznik 1/10 sekundy na tarczy tego zegarka odmierza czas. Jedwabisty i gładki, co potwierdza, że jest precyzyjne urządzenie mechaniczne o doskonałej wydajności, które można nosić na nadgarstku, towarzysząc mu w różnych scenach, takich jak wyjście na imprezę lub zabawa w morzu.

Gradientowa niebieska tarcza powraca z nową koncepcją projektową i bardziej przyciągającą wzrok technologią produkcji, zaprezentowaną w tej limitowanej edycji zegarka szkieletowego ZENITH DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero. Środek wydrążonej tarczy ozdobiony jest dużym elementem czteroramiennej gwiazdy, zintegrowanym z otwartym niebieskim mostkiem i płytką główną mechanizmu samonakręcającego El Primero 3620 SK. Metaliczny niebieski kolor tarczy zmienia się z jasnego na ciemny od dołu do góry, przypominając ludziom o zmierzchu słabo widocznym na horyzoncie po zachodzie słońca. Kultowy element czteroramiennej gwiazdy marki Zenith pokryty jest materiałem świetlnym SuperLumiNova, który podkreśla świecące linie i świeci w ciemności, dzięki czemu czteroramienna gwiazda jest jeszcze jaśniejsza i bardziej olśniewająca. Dedykowana jest do prototypowego zegarka Night Surfer ze świetlistą gwiazdą Applied Zenith. Na tarczy tego zegarka znajduje się stale obracający się wskaźnik 1/10 sekundy, umieszczony na godzinie 6. Konstrukcja ta jest wyjątkowa wśród zegarków szkieletowych.

Tarcza 1/10 sekundy limitowanej edycji zegarka ZENITH DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero stale się obraca. Ta dynamiczna funkcja jest zasilana przez fabrycznie wykonany high-end El Primero 3620 SK. Mechanizm ten ma niebieski wirnik w kształcie gwiazdy, dwukierunkowy automatyczny mechanizm naciągu o wyjątkowej wydajności i rezerwę chodu wynoszącą około 60 godzin.

Limitowana edycja ZENITH DEFY SKYLINE Skeleton Night Surfer El Primero jest limitowana do 200 sztuk i dostępna wyłącznie w globalnych butikach internetowych Time+Tide i Zenith.