Dlaczego Uwielbiany Przez Wszystkich „panda Disk” Dominuje W Estetyce Ramki? Repliki Zegarkow

Przed 60. rocznicą powstania Daytony inne marki są już gotowe do przeprowadzki. Niedługo po rozpoczęciu roku podjęto wysiłki w dziedzinie zegarów, a wprowadzenie na rynek różnych „dysków panda” po raz kolejny zwiększyło popularność tego klasycznego projektu, który, jak można przewidzieć, będzie punktem kulminacyjnym 2023 roku.

Znany ze swojego bardzo rozpoznawalnego projektu tarczy, wygląd „Panda Dial” jest nierozerwalnie związany z popularnymi sportami motorowymi w latach 60.

Kultowy czarno-biały wzór tarczy został zastosowany na zegarze. „Panda Dial” zdobyła miłość wielu zegarmistrzów dzięki swojej czytelności i stopniowemu rozszerzaniu różnych projektów deformacji.

Do dziś „Panda Plate” jest nadal popularna dzięki swojemu unikalnemu wzornictwu i stylowi.

Szczególnie wraz z powrotem trendu retro w kręgu repliki zegarkow w ostatnich latach, „płytka panda” ponownie zapanowała i stała się klasycznym elementem wzorniczym różnych zegarków z chronografem. Dzisiaj podsumujemy te zegarki „Panda Disk”, które warto zobaczyć.

Nikt by nie pomyślał, że pierwszą nową pracą uruchomioną przez Vacheron Constantin w 2023 roku będzie „Panda Disk” na całym świecie.

Chociaż już w 2018 roku firma Vacheron Constantin spróbowała dopasowywania kolorów czarno-białych i wprowadziła na rynek pionowy i poziomy chronograf serii „odwrócona panda” 5500V/110A-B481, z czysto czarną tarczą i elegancką białą tarczą pomocniczą. Fala fanów zegarków go uwielbia.

Kontynuując ten klasyk, właśnie w tym roku Vacheron Constantin wprowadził na rynek nowy pionowy i poziomy chronograf ze stali nierdzewnej, który ma bardziej charakterystyczny wygląd „pandy”.

Zastosowano srebrną, satynową tarczę typu sunburst, z czarną małą tarczą w kształcie ślimaka i czarnym aksamitnym pierścieniem ze skalą minutową, co w pełni uzupełnia klasyczny design „tarczy pandy” do reprezentatywnych zegarków sportowych Vacheron Constantin.

Zachowując klasyczny design sześciokątnej lunety, jest on wyposażony w wykonane przez markę samonakręcające się mechanizmy 5200 wewnątrz, zaprojektowane z podwójnymi lufami, a koło kolumny jest ozdobione śrubami w kształcie krzyża maltańskiego.

Cena publiczna to 248 000. Czy to pod względem wyglądu, czy wykonania, w 2023 roku można to uznać za dzieło niespodziankę.

Jeśli chodzi o sporty motorowe, oprócz Rolex Daytona należy wspomnieć o TAG Heuer Carrera.

Jako pierwszy zegar zaprojektowany dla profesjonalnych kierowców wyścigowych, Carrera może zagwarantować dokładny i precyzyjny odczyt czasu nawet przy ekstremalnych prędkościach. Ze względu na swoje piękno i praktyczność, od momentu wprowadzenia na rynek w 1963 roku, szybko zyskał uznanie na całym świecie i stał się jedną z najpopularniejszych serii zegarków TAG Heuer.

W 2023 roku seria TAG Heuer Carrera oficjalnie obchodzi swoje 60-lecie. A pamiątkowy zegarek Calera z okazji 60. rocznicy został uroczyście wprowadzony na początku roku.

Oparta na 2447 SN, który jest dość kolekcjonerski w oryginalnym zegarku Carrera i zawiera elementy współczesnego designu, ta edycja Carrera z okazji 60. rocznicy przyjmuje nowo ulepszoną kolorystykę retro.

Srebrna matowa tarcza ze wzorem słońca z czarną tarczą pomocniczą różni się od dopasowanego kolorystycznie tarczy panda w naszej konwencjonalnej percepcji. Wiele klasycznych elementów zostało zachowanych w kopercie ze stali nierdzewnej o średnicy 39 mm, kultowych występach wewnętrznych, eleganckim profilu koperty i wąskiej, polerowanej lunecie.

Z czarnym paskiem ze skóry cielęcej możesz zobaczyć automatyczny mechanizm chronografu TAG Heuer Calibre Heuer02 wbudowany w zegarek przez szafirowy dekiel z numerem seryjnym limitowanej edycji. Zawiera godziny, minuty, stoper i funkcje chronografu, może zapewnić około 80 godzin rezerwy mocy i 100 metrów wodoodporności.

Seria Tissot PRX została ostatnio wysoko oceniona, zwłaszcza ten popularny model z „twarzą pandy”, wprowadzony na rynek w 2022 roku.

Tarcza o średnicy 42 mm ma duży obszar pionowego szczotkowania, co jest bardzo retro. Wykorzystuje również srebrną tarczę, która nawiązuje do koperty ze stali nierdzewnej. Ogólny projekt wygląda na bardziej zaawansowany dzięki znacznikom godzin i wskazówkom w kolorze różowego złota.

Małe czarne tarcze na godzinie 3, 6 i 9 przejmują funkcję pomiaru czasu; istnieje okno kalendarza między 4 a 5, a praktyczność jest również w pełni brana pod uwagę.

Wbudowany samozwijający się mechanizm VALJOUX A05.H31 ma rezerwę chodu 60 godzin. W porównaniu z mechanizmem ogólnego przeznaczenia, którego zawsze używał Tissot, dodano takie szczegóły, jak polerowanie rybich łusek. W wydrążonym automatycznym rotorze zastosowano również takie techniki, jak szczotkowanie i polerowanie, co znacznie poprawia estetykę.

W połączeniu z jednoczęściowym paskiem ze stali nierdzewnej, który jest pomysłowo zintegrowany z kopertą w kształcie beczki, sportowy styl jest mocny przy jednoczesnym zachowaniu specyficznego stylu retro. Przy takim designie i jakości w cenie 10 000 juanów można powiedzieć, że opłacalnym wyborem na początek jest „Panda Disk”.

Wcześniej Seiko wprowadziło na rynek zegarek „Panda Disk”, SSC813P1, znany nie tylko jako „Panda Di” firmy Seiko, ale także uważany za najsolidniejszy zamiennik Rolex Bai Gangdi.

Jako przedłużenie dużej średnicy nadgarstka, SSC911P1 ma średnicę 41,4 mm. Wyglądem kontynuuje klasyczną czarno-białą kolorystykę. Przyjmuje układ chronografu z trzema oczami. Kontrastujący kolor lunety i kultowa czerwona wskazówka sekundowa znacznie poprawiają czytelność zegarka. W połączeniu z kompleksowym projektem znaczników godzin, jest wizualnie bardziej otwarty i klimatyczny.

Jest wyposażony w mechanizm zasilany energią słoneczną V192 i ma doskonałe właściwości antymagnetyczne, czas podróży i żywotność baterii. W połączeniu z ceną około 5000, jest bardzo odpowiedni do potrzeb pozycjonowania pracowników. Oszczędza pieniądze, czas, wysiłek i zmartwienia. Rozmiar jest również idealny dla większości mężczyzn do noszenia.

W przeciwieństwie do poprzednich, pod koniec 2022 roku niemiecka marka zegarków Yulian wprowadziła na rynek srebrno-żółty „Panda Disk”. Przyciąga wzrok na pierwszy rzut oka i jest bardzo wyjątkowy.

Powinieneś dowiedzieć się więcej o Yulian, ponieważ przybył do Chin znacznie później niż inne marki i oficjalnie wszedł do Chin w 2018 roku. Koncentrując się na rynku średniej klasy, ta marka zegarków z Glashütte, słynnego miasta zegarmistrzowskiego w Niemczech, dziedziczy również silny „niemiecki smak” w projektowaniu.

Ta „żółta panda” jest przedstawicielem. Zainspirowane samochodami sportowymi retro, jaskrawożółte i dynamiczne srebro wyróżniają tarcze. Ogólna proporcja kolorów jest zgodna z stylistyką nadwozia zabytkowego Porsche 911.

Przyjmuje przyciski pompki, lekko wygięte lustro z szafirowego szkła i przyciągający wzrok pierścionek ze skalą orbitalną z asymetryczną tarczą pełną stylu retro.

W połączeniu z mechanizmem UNG-27.S1 ma silikonową sprężynę włosową i rezerwę chodu 65 godzin. Charakterystyczny kolumnowy wzór Glashütte jest dodany do polerowanej dekoracji, która tworzy harmonijne wrażenie estetyczne z niebieskimi stalowymi śrubami, emanując solidnym urokiem niemieckiego zegarmistrzostwa od wewnątrz na zewnątrz.

W branży modowej jest takie powiedzenie: „Bez względu na to, kto jest w branży modowej od ponad 5 lat, poczuje, że cykl mody się powtarza”. W związku z tym możemy to odczuć również w zegarkowym kółku.

Tak jak projekt „Panda Noodles” trwa długo, tak jego popularność z jednej strony jest oczywiście związana z doskonałymi wynikami na rynku aukcyjnym – Ref.6239 Paul Newman Edition ustalił szokującą cenę transakcyjną 120 mln, Już teraz wystarczy odstraszyć.

Z drugiej strony efekt kontynuacji spowodowany noszeniem celebrytów i gwiazd również nieustannie popycha go do słynnego punktu kulminacyjnego.

Ale popularność mody retro w pewnym sensie oznacza również porażkę nowoczesnych inspiracji. Powrót do klasyki i trzymanie się tradycji jest dobre. Jednak rozbudzenie kreatywności jest najlepszą bronią, jeśli chcesz być zawsze w czołówce mody i zachować długofalową motywację do konsumpcji.