Dobre Repliki Zegarek Girard-perregaux 1966 Château Latour Z Limitowanej Edycji

Niezwykła jakość i dziedzictwo pokoleniowe to dwie cechy wspólne Château Latour i GP Girard-Perregaux. Produkty obu marek wyróżniają się miejscem pochodzenia, a niepowtarzalny terroir nadaje produktom wyrazistego uroku. Teraz dwie prestiżowe marki połączyły siły, aby zaprojektować smukły i elegancki zegarek – zegarek Château Latour Limited Edition z 1966 roku, z tarczą wykonaną z bruku Château Latour. Łączy w sobie style obu marek i emanuje ponadczasowym urokiem.

Dziedzictwo elegancji i wyjątkowej jakości

Od założenia w 1791 roku firma Girard-Perregaux tworzy jeden po drugim zegarki na najwyższym poziomie, zawsze z entuzjazmem dążąc do niezwykłej jakości.

W 1966 roku firma Girard-Perregaux zdobyła Nagrodę Stulecia Obserwatorium Neuchâtel w Szwajcarii za swój pierwszy mechanizm o wysokiej częstotliwości, Gyromatic HF (36 000 drgań na godzinę), co stanowiło nowy kamień milowy w historii marki. Seria 1966 wyróżnia się eleganckim, prostym, smukłym i ponadczasowym stylem.

Terroir – niepowtarzalny wpływ miejsca pochodzenia

Chateau Latour można opisać jako charakteryzujący się „niezwykłą jakością” i „wiedzą przodków”. Ta niezwykła winnica położona jest w pobliżu ujścia rzeki Gironde. Chateau Latour został założony w 1331 roku i od 1855 roku znajduje się na liście pięciu najlepszych francuskich „Premiers Crus Classés” w regionie Médoc. Ludzie pracujący w winnicach i piwnicach przekazują niezwykłą kulturę winnicy z pokolenia na pokolenie.

Od 1847 roku Girard-Perregaux jest ściśle związane z miastem La Chaux-de-Fonds. Dziś La Chaux-de-Fonds zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na bogate dziedzictwo zegarmistrzowskie. Na styl architektoniczny całego miasta duży wpływ mają główne gałęzie przemysłu, a budownictwo fabryczne wykorzystuje naturalne światło. Ponadto stopniowo rozwijała się sieć profesjonalnych dostawców, którzy mocno wspierają rozwój różnych marek w regionie. Wyjątkowy teren La Chaux-de-Fonds dodaje niepowtarzalnego uroku każdemu zegarkowi Girard-Perregaux.

Jako znany na całym świecie „inkubator kreatywności” La Chaux-de-Fonds jest domem dla wielu wielkich nazwisk i talentów, takich jak architekt Le Corbusier, poeta Blaise Cendrars, znane postacie, takie jak Louis Chevrolet, założyciel marki Chevrolet, wszyscy osiągnęli tutaj wybitne osiągnięcia. Jest to bardzo spójne z konotacją marki GP Girard-Perregaux. Od ponad 200 lat marka ciężko pracuje w profesjonalnym zegarmistrzostwie i pragnie stać się pionierem w branży dobre repliki zegarków z najwyższej półki. Głęboko zakorzeniona w swoim długim dziedzictwie, Girard-Perregaux zawsze utrzymuje dalekowzroczną wizję, aktywnie wykorzystuje nowe technologie, wykorzystuje zaawansowane materiały i stara się znajdować kreatywne sposoby na tworzenie przyjemnej estetyki.

Łagodny klimat, złożone warunki geologiczne i położenie geograficzne w pobliżu ujścia rzeki wspólnie stworzyły wyjątkowy terroir Chateau Latour. Gleba pod winoroślą winnicy pokryta jest warstwą kamyków: jasne kamyki odbijają światło i przyspieszają fotosyntezę. Natomiast ciemne kamyki pochłaniają światło słoneczne i oddają ciepło w nocy. Girard-Perregaux jest głęboko świadomy uroku kostki brukowej i do wykonania tarczy wybrał jasne kamyki z winnic Chateau Latour, tworząc unikalny zegarek limitowany do 18 sztuk na świecie.

Patrick Pruniaux, dyrektor generalny Girard-Perregaux, powiedział: „Girard-Perregaux i Château Latour mają wiele wspólnego. Obie marki mają bogatą historię, wiedzę gromadzoną przez wieki i wyjątkowe umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie. Rozumiemy znaczenie ludzi i odzwierciedlamy ich pasję i umiejętności w tworzonych przez nas produktach.Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że terroir jest kluczem do niezwykłej jakości naszych produktów.Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pracować ramię w ramię ze światowymi- renomowanych winnic.”

Każda tarcza jest efektem 30 godzin skrupulatnej pracy.

Każda tarcza jest wykonana ręcznie i jest ucieleśnieniem żmudnych wysiłków rzemieślników. Najpierw każdy kamyk należy drobno pociąć i wypolerować na dysk żwirowy o grubości zaledwie 0,45 mm, a następnie zamontować na mosiężnej podstawie. Ostateczna tarcza ma całkowitą grubość zaledwie 0,70 mm. Ponieważ użyte zostały naturalne kamyki, każdy element różni się wyglądem i konstrukcją. Różnice te sprawiają, że produkcja każdej tarczy jest trudna, w wyniku czego niektóre tarcze nie spełniają standardów, a nawet pękają. Produkcja każdej tarczy zajmuje 30 godzin skrupulatnej pracy, a tylko najlepsze z nich mogą zostać ostatecznie użyte w zegarku. Ponadto należy wziąć pod uwagę potencjalną kruchość kamyków, aby mieć pewność, że zastosowanie tarczy nie wpłynie negatywnie na dokładność i niezawodność mechanizmu. W rezultacie każda tarcza ma charakterystyczny wygląd i jest niezrównana pod względem ekskluzywności.

Frédéric Engerer, dyrektor generalny francuskiej grupy winiarskiej Artémis Domaines i Château Latour, powiedział: „Piękne rzeczy są nie tylko funkcjonalne, ale są dziełami sztuki. Ludzie, którzy tworzą te arcydzieła, także Moje własne piękno, cierpliwość, profesjonalizm i miłość są przesiąknięte pracy. Dzięki tej współpracy nasze niesamowite kamyki łączą się z wykwintną i niezwykłą szwajcarską sztuką zegarmistrzowską.

Bogate elementy, harmonijna integracja

Koperta zegarka z limitowanej edycji Chateau Latour z 1966 roku uzupełnia urocze odcienie tarczy. Materiał w kolorze różowego złota sprawia, że żółta tekstura na kamienistej tarczy jest bardziej żywa i przyciąga wzrok. Wskazówki godzinowe i minutowe w kształcie liścia wierzby są eleganckie i precyzyjne, nawiązując do smukłych znaczników godzin. Centralna wskazówka sekundowa i datownik sprawiają, że zegarek jest bardziej uniwersalny. W branży winiarskiej znaczenie czasu jest oczywiste i stanowi warunek wstępny produkcji doskonałych win Bordeaux.

Dekiel koperty ze szkła szafirowego ozdobiony jest logo Chateau Latour, w pełni odsłaniającym styl mechanizmu GP03300 znajdującego się wewnątrz. Ten samonakręcający się mechanizm wykorzystuje bogate i wyrafinowane techniki wykańczania powierzchni, w tym fazowanie, okrągłe usłojenie, okrągłe i liniowe Côtes de Genève, grawerowanie, polerowanie lustrzane, szczotkowanie, ślimakowanie i wzór promieni słonecznych. Mechanizm został w całości zbudowany przez markę, a większość komponentów zegarka kupowana jest lokalnie, przy czym 90% komponentów zakupiono w promieniu 100 kilometrów od La Chaux-de-Fonds.

Limitowana edycja zegarka Château Latour z 1966 roku harmonijnie łączy teren winnicy z wyjątkowymi umiejętnościami zegarmistrzowskimi słynnej lokalnej marki GP Girard-Perregaux w La Chaux-de-Fonds. Zegarek ten jest limitowany do 18 sztuk na całym świecie i jest dostępny wyłącznie dla klientów prywatnych w Chateau Latour i GP Girard-Perregaux House w La Chaux-de-Fonds.