Wieczny Kalendarz Senator Excellence I Datownik Panoramiczny Fazy Księżyca, Repliki Zegarków

Zegarek, który warto pielęgnować przez całe życie – Glashütte Original zawsze kierował się niemiecką estetyką i wysokimi standardami jakości podczas projektowania i produkcji zegarka Senator Excellence. Każdy zegarek Senator Excellence musi przejść serię kilkutygodniowych testów, aby spełnić wymogi doskonałości. Teraz rodzina oryginalnych eleganckich zegarków niemieckiej marki Glashütte z najwyższej półki powiększyła się o nowych członków: wieczny kalendarz i znaczący kalendarzowy zegarek z fazami księżyca wprowadziły na rynek po dwa nowe produkty, wyraźnie demonstrując nieśmiertelny urok klasyki.

Oryginalny produkt

Zegarek Senator Excellence został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2016 roku. Jest to nowa generacja klasycznych repliki zegarków pierwotnie wyprodukowanych przez firmę Glashütte. Wyposażony w samodzielnie wykonany mechanizm Calibre 36, spełnia rygorystyczne wymagania, zapewniając jednocześnie przydatność do codziennego użytku. Rodzina Senator Excellence cieszy się dużym zainteresowaniem od chwili premiery i jest uważana za arcydzieło nowoczesnej klasyki. Wszystko to jest nierozerwalnie związane z potężną funkcją mechanizmu Calibre 36. Dzisiaj firma Glashütte Original wprowadziła na rynek dwa nowe zegarki Senator Excellent Perpetual Calendar i dwa nowe zegarki Senator Excellent Large Calendar Moon Phase z kopertami z czerwonego złota lub stali nierdzewnej, które są jeszcze bardziej genialne.

Znakomity kunszt pod lupą: komplikacje

Wieczny kalendarz jest uważany za jedną z najbardziej pożądanych, a jednocześnie stanowiących wyzwanie komplikacji zegarka i nie bez powodu. Nieskończona funkcja kalendarza uwzględnia zarówno duże, jak i małe miesiące oraz lata przestępne.

Zegarek Senator Excellence z wiecznym kalendarzem

Zegarek Senator Excellent Perpetual Calendar wykorzystuje nowoczesny design pełen człowieczeństwa, aby w pełni wykorzystać tę złożoną funkcję zegarków z najwyższej półki: zamiast wskazówek wykorzystuje okienko wyświetlacza. Zapewnia doskonałą czytelność dzięki prostemu i eleganckiemu projektowi. Użytkownicy mogą łatwo dostosować dzień tygodnia, miesiąc i fazę księżyca za pomocą ukrytych przycisków na obudowie zegarka. Ponadto użytkownicy mogą również uzyskać zsynchronizowane ustawienia dnia tygodnia, daty i miesiąca za pomocą uniwersalnego regulatora.

Zegarek Senator Excellence Outsize Date Moon Phase łączy w sobie dwie klasyczne funkcje Glashütte Original: ręcznie wykonany srebrny lub złoty księżyc w pełni podążający swoją ścieżką w łukowatym dysku faz księżyca. Skrupulatny proces frezowania diamentów pozwala uzyskać ostre i wyraźne sylwetki, które błyszczą na tle galwanicznego błękitnego nocnego nieba. Oryginalny i reprezentatywny duży wyświetlacz kalendarza Glashütte znajduje się na godzinie 4. Składa się z dwóch krążków datownika ustawionych na tej samej płaszczyźnie poziomej. Nie ma linii podziału pośrodku, co jest łatwe do rozróżnienia.

Zegarek Senator Excellence z datownikiem i fazami księżyca

Znakomity kunszt pod lupą: klasyczny design. Wszystkie cztery nowe zegarki wprowadzone tym razem mają satynowane i polerowane okrągłe koperty o średnicy 42 mm (model z wiecznym kalendarzem) i 40 mm (model z dużym kalendarzem i fazami księżyca). ), z wąską ramką, podkreślającą jego elegancję. Koperta z czerwonego złota harmonijnie uzupełnia galwaniczną srebrną tarczę, a ciemne czarne cyfry uzupełniają duży datownik z kości słoniowej. Wskazówki godzinowe i minutowe, a także ręcznie montowane cyfry rzymskie są wykonane z czystego czerwonego 18-karatowego złota. Koperta ze stali nierdzewnej uzupełnia galwaniczną szarą tarczę. Duży wyświetlacz daty jest ozdobiony białymi cyframi na matowym niebieskim tle, dzięki czemu jest wyraźny dla oka. Odpowiednio, znaczniki godzin z litego złota są ozdobione niebieską powłoką, uzupełniając tradycyjne wskazówki godzin i minut ze stali w kolorze niebieskim. Wszystkie tarcze mają drobnoziarnistą fakturę. Rzymskie skale czasu tworzą uderzający kontrast z aksamitnie gładką i miękką fakturą powierzchni, jeszcze bardziej podkreślając warstwę wizualną zegarka i ujawniając jego elegancki i ponadczasowy urok.

Znakomity kunszt pod lupą: wyjątkowy ruch

Nowe zegarki Senator Excellence wyposażone są w najnowsze osiągnięcia opracowane przez fabrykę zegarków marki bazującą na mechanizmie Calibre 36. Nowy model z wiecznym kalendarzem jest wyposażony w mechanizm Calibre 36-12, natomiast duży model kalendarza z fazami księżyca jest wyposażony w mechanizm Calibre 36-24. Obydwa mechanizmy są znakomicie wykończone i wyposażone w ręcznie grawerowany, dwukolorowy, galwanizowany kurek równoważący. Wydrążony automatyczny rotor jest wyposażony w kultowe logo marki z podwójnym G i wahadło z 21-karatowego złota, umożliwiające wyraźny widok wewnętrznej scenerii mechanizmu. Ponadto dostępne są również typowe cechy zaawansowanego kunsztu zegarmistrzowskiego Glashütte, takie jak sklejka w trzech czwartych, klasyczne ziarno kolumnowe, ziarno perłowe, niebieskie śruby stalowe, a także drobno polerowane koła zębate i wzory radełkowane na automatycznej gąsienicy wirnika. Przepiękny.

Zwycięski sekret doskonałych zegarków Senator

Zgodnie z tradycją zasłużonej rodziny Senator, nowe zegarki projektowane są według najwyższych wymagań w zakresie łatwości obsługi, trwałości i estetyki. Opracowując swoje mechanizmy, Glashütte Original zawsze kieruje się czterema podstawowymi zasadami: wysokim poziomem stabilności, precyzją, czasem działania i estetyką.

Zoptymalizowana konstrukcja zapewniająca niezawodną stabilność dzięki częściom odpornym na zużycie. Mechanizm samozwijający wewnątrz koperty jest zatrzaskowy, co znacznie poprawia jego odporność na wstrząsy. Niezwykle antymagnetyczna silikonowa sprężyna włosowa znacznie poprawia dokładność automatycznego ruchu nawijania, podobnie jak urządzenie do regulacji bez karty. Jednocześnie dwukierunkowy zautomatyzowany system naciągu zapewnia, że zegarek zawsze znajduje się w optymalnym zakresie serpentyn.

Kierując się koncepcją cenienia czasu jak złoto, projektanci Glashütte Original zwracają szczególną uwagę na pojemność doskonałego zegarka Senator. Mechanizm Calibre 36 bije z częstotliwością 4 Hz (co odpowiada 28 800 wibracjom na godzinę) i ma czas pracy wynoszący co najmniej 100 godzin. Dzieje się tak dzięki kreatywnemu połączeniu zoptymalizowanej lufy o dużej średnicy i lufy o małej średnicy, która wydłuża długość sprężyny głównej i radykalnie zwiększa liczbę zwojów uzwojenia. W przypadku wszystkich produktów zegarków Glashütte Original estetyka zawsze była jedną z wiodących zasad projektowania, od całości po szczegóły.

Ścisła kontrola jakości

Wszystkie zegarki Senator Excellence przechodzą 24-dniową kontrolę jakości w fabryce zegarków marki w Saksonii w Niemczech, która jest jeszcze bardziej rygorystyczna niż niemiecki test chronometru. Wszystkie zegarki z rodziny Senator Excellence muszą spełniać dokładnie wysokie wymagania, niezależnie od rodzaju czy ilości powikłań. Każdy zegarek, który pomyślnie przejdzie kontrolę, posiada na dekielku wygrawerowany znak „Q”, co świadczy o jego doskonałej jakości. Rejestrowane są również dokładne wyniki pomiarów podczas procesu testowania, a właściciele zegarków mogą je sprawdzić, korzystając z ekskluzywnej platformy internetowej Glashütte Original.

Nowy zegarek Senator Excellence z wiecznym kalendarzem i zegarek Senator Excellence Panorama z datownikiem i fazami księżyca po raz kolejny potwierdzają uroczyste zaangażowanie Glashütte Original w tworzenie mechanicznych zegarków odpowiednich dla współczesnego życia. Nowy zegarek Senator Excellence będzie dostępny w sprzedaży w światowych sklepach Glashütte Original i butikach autoryzowanych dealerów od października 2023 r.