Edycja Limitowana Carla F. Bucherera Z Okazji 135. Rocznicy, Dobre Repliki

Na początku 2023 roku Carl F. Bucherer wypuścił na rynek wyjątkową trylogię z repetycją minutową – 135. rocznicę powstania zegarka Manero Minute Repeater (Manero Minute Repeater Anniversary), aby złożyć hołd 135. rocznicy powstania marki. Doskonałe dziedzictwo i repetycja minutowa trwa nadal, ponieważ wkrótce wkroczy w swoje 136. rok. Carl F. Bucherer po raz kolejny prezentuje trzy nowe zegarki z repetycją minutową z limitowanej edycji, będące interpretacją tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnych materiałów we współczesnym stylu.

Druga interpretacja wydania z okazji 135. rocznicy powstania zegarka Manero Minute Repeater nie tylko reprezentuje szczyt znakomitej technologii Bucherera, ale jest również wyposażona w niezwykle złożony mechanizm z trzema zewnętrznymi krawędziami o zaawansowanych, złożonych funkcjach, a także ucieleśnia ducha ciągłego doskonalenia. Duch marki stara się pozostać w czołówce czasów. Dobre repliki.

Każdy zegarek jest dostępny w limitowanej liczbie jednego egzemplarza i posiada peryferyjny system naciągu automatycznego, zewnętrzny tuner z repetycją minutową i zawieszany tourbillon. Wykorzystuje mechanizm CFBMR3000 niezależnie zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany przez firmę Bucherer. Mechanizm ten składa się z 617 części i był stale optymalizowany i udoskonalany przez sześć lat od jego premiery. Rzemieślnicy Bucherer wydają każdy mechanizm CFBMR3000. Montaż trwał ponad 60 godzin, co pokazuje jego złożoność.

Pełny widok mechanizmu można podziwiać przez dekiel z szafirowego szkła, dzięki komplikacji z trzema krawędziami, która symbolizuje zegarmistrzowską wiedzę marki. Posiada dwukierunkową oscylacyjną wagę z 18-karatowego złota i automatyczny system naciągu na zewnętrznej krawędzi. Oscylująca waga jest zabarwiona odpowiednio do koloru każdego zegarka. Kultowy podwieszany tourbillon Carla F. Bucherera: tourbillon nie jest montowany na płycie głównej mechanizmu ani połączony z płytką górną, jakby był zawieszony w powietrzu. Bucherer w unikalny sposób zainstalował tourbillon w południe zamiast tradycyjnej pozycji na godzinie 6:00.

Zewnętrzny tuner z repetycją minutową kontroluje rytm czasu młotka, uderzając w dwa gongi, aby wybić godziny, kwadranse i minuty. Prawidłowe mierzenie czasu jest jedną z najbardziej złożonych technologii w zegarmistrzostwie. Carl F. Bucherer nadał tej złożonej funkcji więcej funkcji. W przeciwieństwie do innych podobnych urządzeń mechanicznych, elementy repetycji minutowej są widoczne na tarczy:
Trymer jest na godzinie 6.
Młotek jest na dole.
Okrągły gong otacza wewnętrzną krawędź koperty.
Te rzadkie konstrukcje ukazują wiedzę i śmiałość marki. Jest jeszcze jeden szczegół: goście będący właścicielami tej serii zegarków mogą dostosować treść graweru w wyznaczonym obszarze zegarka, aby dodać unikalny, osobisty znak do zegarka.

Nowe produkty są prezentowane publiczności w oszałamiających, odważnych wersjach kolorystycznych, a wszystkie wykorzystują koperty z 18-karatowego różowego złota, a ramka jest inkrustowana 40 kamieniami szlachetnymi o szlifie bagietkowym. Trzy prace są wyposażone w różne kamienie szlachetne:
Niebieski ozdobiony jest 40 szafirami (całkowita masa 4,7 karata).
Zielony zdobiony jest 40 tsaworytami (całkowita masa 4,7 karata).
Fioletowy ozdobiony jest 40 ametystami (całkowita masa 3,1 karata).
Tarcza gradientowa z 18-karatowego różowego złota, znaczniki 8-godzin wysadzane diamentami o szlifie bagietkowym o masie 0,3 karata i wskazówki z 18-karatowego złota. Każdy kamień szlachetny ma naturalny kształt, naturalny kolor i jest niepowtarzalny. Został starannie dobrany, aby zapewnić, że wszystkie kamienie szlachetne i kolor tarczy są sprytnie dopasowane i błyszczą. Zegarki mają paski z wysokiej jakości materiału i składane zapięcia z 18-karatowego różowego złota.

Wydanie z okazji 135. rocznicy powstania zegarka Manero Minute Repeater Watch ucieleśnia filozofię, której Carl F. Bucherer wyznawał od samego początku: wytrwałość i ciągłe doskonalenie. Współczesny design oddaje hołd doskonałemu zegarmistrzostwu i prezentuje nowy wizerunek tradycyjnej marki zegarmistrzowskiej.