Jaeger-LeCoultre Wprowadza Na Rynek Trzy Wysokiej Klasy Zegarki Repliki Jubilerskie

Jaeger-LeCoultre wprowadza na rynek trzy nowe, wysokiej klasy zegarki jubilerskie, które łączą doskonałą technologię osadzania klejnotów z kultowym mechanizmem Jaeger-LeCoultre 101. Każde nowe dzieło w inteligentny i wyjątkowy sposób podkreśla kobiecość, łącząc najwyższej klasy kunszt jubilerski z unikalnym mechanizmem zegarka, demonstrując nieskończoną kreatywność Jaeger-LeCoultre.

Tajemniczy zegarek 101 tajemnic ma nowy wygląd i jest inkrustowany diamentami o łącznej masie 27 karatów. Jest to najwspanialszy jak dotąd zegarek z serii 101 wprowadzony na rynek przez Jaeger-LeCoultre. Bransoletka w stylu diamentowej bransoletki ma nowy tajemniczy mechanizm mechaniczny, a użytkownik może dowolnie otwierać ukryte pokrętło.

Zegarek 101 Bangle, który pojawił się po raz pierwszy w 2020 roku, został na nowo zinterpretowany i wprowadzony na rynek w dwóch unikalnych modelach: jeden jest w kolorze różowego złota, z czerwoną lakierowaną tarczą i wysadzany błyszczącymi diamentami; druga jest z białego złota, ze śnieżnobiałą barwą. Lakierowana tarcza jest wysadzana szafirami i kryształowymi diamentami.

Mechanizm Jaeger-LeCoultre 101, który narodził się w Grand Workshop w 1929 roku, został początkowo zaprojektowany i opracowany specjalnie dla zegarków jubilerskich. Jego mały i unikalny prostokątny kształt pozwala projektantom swobodnie wyrażać swoją estetyczną kreatywność i stale unowocześniać proces produkcji zegarków damskich. Ten mały i unikalny mechanizm z naciągiem ręcznym waży zaledwie 1 gram i nadal jest najmniejszym mechanizmem mechanicznym na świecie. Ponadto jest to jeden z najstarszych mechanizmów, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, i który nigdy nie był przerywany.

Tajemniczy zegarek 101 Secrets – interpretacja ducha Art Deco w nowym designie

Tajemniczy zegarek Jaeger-LeCoultre 101 Secrets jest otoczony czterema rzędami diamentów. Dwa rzędy diamentów o uzębieniu znajdują się na zewnątrz dwóch rzędów diamentów o usposobieniu ziarnistym. Całość jest pełna blasku i jasno błyszczy na nadgarstku, sprytnie integrując się z zegarkiem. Są w nim ukryte.

Tradycja tajemniczych zegarków sięga XIX wieku, kiedy zegarki repliki kieszonkowe (noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety) miały na kopercie uchylną pokrywę, która zakrywała tarczę i chroniła szkło przed zarysowaniami. Te obudowy zegarków są często ozdobione misternymi emaliowanymi wzorami i inkrustowane wspaniałymi kamieniami szlachetnymi. Kobiety zaczęły nosić zegarki na początku XX wieku i wtedy panował pomysł, aby nie musiały stale sprawdzać godziny. Dziś Mystery Watch zapewnia kreatywną przestrzeń do łączenia rzemiosła jubilerskiego i projektowania zegarków, czego efektem są niezwykłe dzieła o wyjątkowym pięknie i wartości praktycznej.

W angielskiej nazwie tajemniczego zegarka 101 Secrets słowo „Secrets” występuje w liczbie mnogiej, co sugeruje podwójne elementy uroku nowego zegarka. Pierwszą tajemnicą jest to, że ten zegarek jest jak piękna biżuteria: tarcza jest sprytnie ukryta i ujawnia się dopiero, gdy użytkownik chce sprawdzić godzinę. Druga tajemnica polega na tym, że nowe urządzenie mechaniczne ukryte jest wśród rzędów diamentów. Tak genialny układ można nazwać pionierskim dziełem w technologii mikromechanicznej. Ten delikatny mechanizm jest prawie niewidoczny; tylko kobieta nosząca zegarek zna jego lokalizację. Kiedy delikatnie naciśnie ukryty „przycisk”, niewielki obszar bransoletki otworzy się jak strona w książce, odsłaniając godzinę wyświetlaną na błyszczącej tarczy z masy perłowej. Tarcza znika po zwolnieniu przycisku, a bransoletka powraca do swojej oryginalnej diamentowej bransoletki z przepływającym światłem.

Mistrz oprawy klejnotów wybrał technologię osadzania zębów w dwóch zewnętrznych rzędach diamentów. Ta tradycyjna technologia utrwala diamenty nad powierzchnią złotej oprawy, umożliwiając światłu przenikanie diamentów pod każdym kątem, maksymalizując blask każdego diamentu. Te duże diamenty mają prawie niezauważalny kształt gradientu w zależności od ich wielkości i są osadzone w harmonijnych i symetrycznych pozycjach, co dodatkowo demonstruje doskonałe rzemiosło osób zajmujących się ustawianiem klejnotów. Dwa rzędy diamentów wewnątrz mają usłojenie, dzięki czemu skupiają wzrok duże diamenty. Kiedy tarcza jest odsłonięta, uzupełnia ona otaczające ją wspaniałe diamenty, podkreślając symetryczny design inspirowany stylem Art Deco. Bok bransoletki również wysadzany jest diamentami, dzięki czemu całość jest jeszcze bardziej olśniewająca i przejrzysta.

Tajemniczy zegarek 101 tajemnic jest wysadzany 1024 diamentami (całkowita masa 26,75 karata). Proces oprawy został w całości wykonany w warsztacie rzadkiego rzemiosła Jaeger-LeCoultre (Métiers Rares atelier), co trwało 182 godziny.

Zegarek na bransoletce 101 – wprowadzenie na rynek dwóch kolorowych modeli

Projektanci Jaeger-LeCoultre zainspirowali się zaokrąglonymi łukami i ostrymi liniami stylu Art Deco, aby na nowo zinterpretować zegarek 101 Bangle, wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 2020 roku. Bransoletka jest wysadzana prawie 1000 szlachetnych kamieni szlachetnych i można ją bezpiecznie owinąć wokół nadgarstka bez sprzączki. Wyposażone jest w sprytnie zaprojektowany ukryty zamek, który można dowolnie otwierać i zamykać jednym kliknięciem.

W 2023 roku warsztat Jaeger-LeCoultre Grande doda kolorowe kolory zegarkowi 101 Bangle i wprowadzi na rynek dwa nowe produkty, z których każdy jest wyjątkowym skarbem.

Na bransoletce z różowego złota delikatna tarcza z czerwonego lakieru i białe diamenty ostro kontrastują i uzupełniają ciepłe odcienie metalu szlachetnego. Aby podkreślić trójwymiarowy efekt zegarka, 996 diamentów (całkowita masa 19,7 karata) ułożono jeden po drugim według rozmiaru. Osoba ustawiająca klejnoty wykorzystuje techniki osadzania zębów i usypiania, aby podkreślić blask diamentów. Bok bransoletki również wysadzany jest diamentami, co czyni ją jeszcze bardziej olśniewającą.

Ponadto po raz pierwszy na rynek wprowadzono zegarek 101 Bangle także w wersji z białego złota, z rzędem szafirów o szlifie brylantowym, ułożonych według rozmiaru, aby podkreślić zaokrągloną krzywiznę bransoletki, sprytnie utrzymującą się na nadgarstku. Głębokoniebieski kamień szlachetny nawiązuje do rzędu szafirów umieszczonych z boku bransoletki i ostro kontrastuje z białymi diamentami, złotym materiałem i śnieżnobiałą lakierowaną tarczą. Ten zegarek 101 Bangle ma 347 szafirów (całkowita masa 10,29 karata) i 645 diamentów (całkowita masa 10,99 karata) oraz 21,28 rzadkich kamieni szlachetnych.

Trzymając się pionierskiego ducha założyciela Jaeger-LeCoultre, Grand Maison od samego początku zaczął opracowywać zegarki dla kobiet i szybko zdał sobie sprawę, że zegarki mają ogromny potencjał pod względem estetyki i technicznego wykonania i mogą być noszone zarówno jako biżuteria, jak i akcesoria , w ciągu dziesięcioleci, odkąd postęp społeczny przyniósł nie tylko zmianę trendów w modzie, ale także dramatyczne zmiany w definicji kobiecości. Jaeger-LeCoultre opracowuje zegarki zaprojektowane specjalnie dla kobiet, łącząc na wiele sposobów wyrafinowany kunszt, kreatywne wzornictwo i estetyczny gust.

Aby udowodnić, że precyzja i miniaturyzacja nie wykluczają się wzajemnie, zegarmistrzowie Jaeger-LeCoultre opracowali w 1929 roku Calibre 101. Pięćdziesiąt lat przed pojawieniem się komputerowego wspomagania projektowania i technologii produkcji, narodziny mechanizmu 101 były niczym innym jak wychwytywanie inicjatywy miniaturyzacji. Ruch ten jest również uznawany za najmniejszy ruch mechaniczny na świecie. . Przez dziesięciolecia urządzenia mechaniczne były stale udoskonalane poprzez innowacje w zakresie materiałów i obróbki, przy czym ich wymiary i układ pozostały niezmienione. Mechanizm nowej generacji Jaeger-LeCoultre 101 składa się z 98 części (liczba części w oryginalnym mechanizmie wynosi 78), o wymiarach 14 mm x 4,8 mm, grubości 3,4 mm (objętość 0,2 centymetra sześciennego) i masie tylko 1 gram.

Ze względu na ogólną smukłość i zwartość mechanizmu, wszystkie części muszą być produkowane na zamówienie i dostosowywane, dzięki czemu każde 101 ćwiczeń jest wyjątkowe. Tylko niewielka grupa zegarmistrzów w warsztatach Jaeger-LeCoultre jest wykwalifikowana w produkcji i montażu tak małego mechanizmu. Dlatego też Wielka Pracownia produkuje jedynie kilkanaście 101 znaków rocznie.

Trzy nowe zegarki stanowią kontynuację chwalebnej legendy mechanizmu Jaeger-LeCoultre 101, będące świadectwem wyjątkowych umiejętności zawodowych Jaeger-LeCoultre w dziedzinie zminiaturyzowanego zegarmistrzostwa, a także znakomitego kunsztu ustawiaczy klejnotów w Wielkim Warsztacie. Projektanci, zegarmistrzowie i jubilerzy z Grand Maison Jaeger-LeCoultre gromadzą się pod jednym dachem, aby tworzyć niezwykłe arcydzieła, które łączą wyśmienity kunszt, kreatywne wzornictwo i estetyczny gust.

Charakterystyka techniczna

 • Tajemniczy zegarek 101 SEKRETÓW
 • Materiał: 18-karatowe różowe złoto
 • Rozmiar koperty: 29,07 x 12,22 mm
 • Obwód nadgarstka: 160 mm
 • Grubość: 9,88 mm
 • Mechanizm: ręczny mechanizm naciągowy Jaeger-LeCoultre 101
 • Funkcja: wyświetlanie godzin i minut
 • Rezerwa chodu: 33 godziny
 • Tarcza: masa perłowa
 • Karat: 1024 diamenty, około 26,75 karata
 • Nr: Q2872201
 • Wielkość produkcji: Tylko na zamówienie

Charakterystyka techniczna

 • Zegarek 101 BANGLE (model w kolorze różowego złota)
 • Koperta: 18-karatowe różowe złoto
 • Rozmiar koperty: 18,35 x 5,98 mm
 • Obwód nadgarstka: 160 mm
 • Grubość: 5,97 mm
 • Mechanizm: ręczny mechanizm naciągowy Jaeger-LeCoultre 101
 • Funkcja: wyświetlanie godzin i minut
 • Rezerwa chodu: 33 godziny
 • Tarcza: czerwony lakier
 • Liczba karatów: 996 diamentów, około 19,7 karatów
 • Nr: Q2892260
 • Produkcja: Limitowana do jednej sztuki

Charakterystyka techniczna

 • Zegarek 101 BANGLE (model z białego złota)
 • Materiał: 18-karatowe białe złoto
 • Rozmiar koperty: 18,35 x 5,98 mm
 • Obwód nadgarstka: 160 mm
 • Grubość: 5,47 mm
 • Mechanizm: ręczny mechanizm naciągowy Jaeger-LeCoultre 101
 • Funkcja: wyświetlanie godzin i minut
 • Rezerwa chodu: 33 godziny
 • Tarcza: biały lakier
 • Karaty: 347 szafirów (całkowita masa 10,29 karata), 645 diamentów (całkowita masa 10,99 karata), około 21,28 karata
 • Nr: Q2893202
 • Produkcja: Limitowana do jednej sztuki