Repliki Zegarków GP Girard-Perregaux Wpisuje Się W Legendę Miłości

Ponad dwa wieki temu Constant Girard i Marie Perregaux pobrali się. Ich serca splotła miłość. Połączyli swoje nazwiska i założyli „Girard-Perregaux”, jedyną markę repliki zegarków nazwaną na cześć nazwisk pary w szwajcarskim zegarmistrzostwie od setek lat. Podczas chińskich Walentynek romans przenika głębię czasu. GP Girard-Perregaux wybiera zegarki z serii Golden Bridge i Laurel, aby kontynuować pisanie rozdziału o miłości do genialnych czasomierzy.

Odziedziczone przez miłość mosty stają się romantyczne.

Przy wsparciu swojej żony Marii Constant w 1867 roku stworzył pierwszy tourbillon z trzema mostkami. Mechanizm tego zegarka kieszonkowego został wyposażony w trzy mostki z niklowo-srebrnego ułożenia równolegle do siebie. Jego unikalna konstrukcja integruje wszystkie złożone komponenty, nadając zegarkom z tourbillonem niespotykane dotąd walory estetyczne. W 1889 roku wielkie arcydzieło Constanta „La Esmeralda Tourbillon z trzema złotymi mostami” zdobyło złoty medal na Wystawie Powszechnej w Paryżu. Zegarek „Girard-Perregaux” zrodzony z miłości stał się od tego czasu znany na całym świecie. Tourbillon z trzema złotymi mostkami jest przekazywany do dziś dzięki wyjątkowym umiejętnościom zegarmistrzowskim i niezwykłej estetyce projektu. Złoty most, czyli połączenie losu i zawiązanie węzła, stał się dla zakochanych niezapomnianym wspomnieniem – idealnym wyborem na uczucie.

Rama tourbillon liry również nawiązuje do prototypu oryginalnie zaprojektowanego przez Constanta. Jego dokładność wynosi jeden obrót na minutę, a koło balansowe wibruje 21 600 razy na godzinę (3 Hz). Uosabia nieustanne dążenie Girarda-Perregaux do precyzyjnego zegarmistrzostwa i nadal pisze legendę miłości w długiej rzece czasu.

Romantyczna historia miłosna założyciela marki stała się inspiracją do zaprojektowania zegarka Three Gold Bridges Tourbillon Ruby Heart. Tarcza wykonana jest z rubinowych serc i jest bogata w szczegóły, wyraźnie podkreślając piękno Trzech Złotych Mostów. Koperta wykonana jest z 18-karatowego różowego złota, ma średnicę 38 mm i jest pięknie ozdobiona wieloma kamieniami szlachetnymi. Pod słońcem blask rubinów jasno świeci, podobnie jak miłość, która w sercu rośnie, z pełnym entuzjazmem wyśpiewując miłość do świata.

Inteligentna miłość w koronach laurowych

Od swojej premiery w 1975 roku seria Laureato stawia na elegancję i klasykę i pozostaje elegancka nawet po latach chrztu. Podobnie jak korona laurowa, jego kultowa ośmiokątna ramka uzupełnia kopertę w kształcie beczki, wieńcząc wiecznie prawdziwą miłość. Zegarki z serii Laurel o elastycznym i różnorodnym stylu można z łatwością nosić podczas zajęć sportowych, rekreacyjnych lub oficjalnych i można ich używać podczas każdej ekscytującej randki z ukochaną osobą.

Zielony zegarek z serii Laureato o średnicy 42 mm kontynuuje klasyczny styl marki. Koperta ze stali nierdzewnej jest na przemian polerowana i satynowo szczotkowana, emanując elegancką atmosferą. Czarne wskazówki i znaczniki godzin pokryte metodą PVD na zielonej tarczy dodają nowoczesnego charakteru, a świetlisty materiał sprawia, że jest on nadal dobrze widoczny w ciemności, spełniając na czas przysięgę wiecznej miłości.

Zegarek Laureato Copper 38 mm skupia się na metalowych elementach. Delikatna i elegancka miedziana tarcza zmienia bogate kolory w naturalnym świetle, niczym poświata zachodu słońca świecąca na scenie miłości, ciepła i miękka. Wskazówki i skala czasu w kształcie pałki wskazują godziny i minuty, a złota środkowa wskazówka sekundowa uzupełnia miedzianą tarczę, rejestrując każdy cenny moment w miłości.

Obydwa zegarki zaprojektowano z motywami paryskich kolców, a struktura w kształcie piramidy jest ściśle ułożona, aby przeplatać światło i cień, odbijając się nawzajem w romantyczną noc chińskich walentynek, będąc świadkiem czasu dozgonnej miłości do siebie.