Plastikowe Lusterko Do Zegarków Rolex, Repliki Zegarków Rolex

Tym razem porozmawiamy o plastikowym lusterku do zegarków Rolex. Większość zegarków jest wyposażona w plastikowe lusterka, z wyjątkiem kilku zabytkowych modeli Rolex. Wiele osób uważa, że ​​plastikowe lusterka do zegarków są bardzo tanie. Plastikowe lusterka do zegarków są znacznie tańsze niż szkło szafirowe, a ich trwałość mogłaby być znacznie lepsza. Jednak często są instalowane w niektórych bardzo popularnych, zabytkowych zegarkach Rolex i Patek Philippe, wartych miliony dolarów i mających wielu zagorzałych zwolenników. Nawet teraz wiele marek używa plastikowych lusterek do nowych zegarków, co świadczy o ich popularności. Niestety, Rolex nie wyposaża swoich obecnych modeli w plastikowe lusterka, ale niektórzy znajomi zegarmistrzowie celowo wymieniają lub przekształcają swoje zegarki w plastikowe lusterka. Plastikowe szkła do zegarków mają długą historię. Rolex używał plastikowych szkieł do zegarków od lat dwudziestych XX wieku do 1990 roku, a około 1975 roku zaczął używać szkła szafirowego. Dlatego też od 1975 do 1990 roku nastała era wykorzystania zarówno szkła szafirowego, jak i szkła plastikowego. Popularne Explorer Ref.1016, Explorer II Ref.1655, Submariner Ref.1680, Greenwich Ref.1675 i Manual Roll Dior Ref.6263, Ref.6265, a nawet unikalny Paul Newman, wszystkie popularne modele zegarków antycznych korzystają z zegarków plastikowych okulary. Gdyby nie było plastikowych szkieł do zegarków, zabytkowe zegarki sportowe, które są obecnie bardzo popularne i mają wysoką wartość na całym świecie, nie byłyby tak popularne jak dzisiaj. Następnie podzielę się z Wami informacjami zebranymi przez redaktora. Repliki zegarków rolex.

Po pierwsze, wygląd ma słaby połysk i wygląda bardzo miękko. W porównaniu z szafirem odbicie jest mniejsze, dzięki czemu jest bardziej żywe na tarczy. Ponadto plastikowe lusterko do zegarka ze szkłem powiększającym ma płaską powierzchnię o określonej grubości, podczas gdy łukowe plastikowe lusterko do zegarka ma wielu zwolenników ze względu na swój ładny okrągły kształt. Jednocześnie odciski palców po dotknięciu nie są tak widoczne jak szafiry. Oglądaj Przyjaciele, którzy ich dotykali, muszą wiedzieć, że odciski palców na plastikowych lusterkach zegarków nie są zbyt widoczne. Ponieważ jednak plastikowe lusterka do zegarków są stosunkowo miękkie, istnieje większe prawdopodobieństwo zarysowania ich niż obecne lusterka szafirowe. Te naturalnie powstałe rysy odzwierciedlają urok zabytkowych zegarków. Stosunkowo miękki materiał pozwala również na samodzielne wypolerowanie.

Warto pamiętać, że plastikowe lusterka zegarków należy regularnie konserwować i wymieniać podczas codziennego użytkowania. Powodem jest to, że czynniki takie jak kolizje i różnice temperatur spowodują trudne do zauważenia deformacje, utrudniające utrzymanie stanu uszczelnienia zegarka. Dlatego lepiej jest traktować plastikowe lusterka zegarków jako często zużywane części. Można je wymienić za jedyne 1/3 ceny w porównaniu do szkła szafirowego. Jak wspomniano powyżej, rysy naturalnie powstałe na plastikowym lusterku zegarka odzwierciedlają urok antycznego zegarka. Niektórzy znajomi od zegarków celowo robią w tym celu zadrapania. Nie polecam tego. Chociaż te często zużywające się części nie wpływają na wartość zegarka, niektóre rzadkie modele, takie jak oryginalne lusterka do zegarków z lat 50. XX wieku, są nadal rzadkie, więc nadal trzeba poświęcić trochę uwagi. Ponadto w porównaniu ze szkłem szafirowym plastikowe lusterka zegarków są znacznie lżejsze. Jest to również główny powód, dla którego zabytkowe zegarki są lżejsze od obecnych modeli. Szkło szafirowe tej samej wielkości waży około 5 gramów, a plastikowe lusterka do zegarków około 1 gram. Plastikowe lusterka do zegarków doskonale nadają się również do dopasowania do skórzanych pasków. W porównaniu ze szkłem szafirowym są bardziej urocze i popularne wśród miłośników zegarków.