Ultracienki Emaliowany Zegarek Z Serii Master Series Z Tourbillonem, Repliki Zegarków

Seria Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin charakteryzuje się opływowym designem, eleganckimi proporcjami i subtelnym, powściągliwym stylem. Jest to model zegarków wizytowych. W 2023 roku Grand Maison doda nowe dzieło do tej serii i na nowo zinterpretuje ultracienki emaliowany zegarek z tourbillonem Master Ultra Thin Tourbillon Enamel z serii Master. Będzie go nosić globalny rzecznik Jaeger-LeCoultre, Yi Yang Qianxi, a zostanie on odsłonięty w przeddzień Święta Wiosny w 2024 roku.

Nowy zegarek ma ciemnoniebieską tarczę, która ostro kontrastuje z w pełni wypolerowaną kopertą z różowego złota. Na tym tle tourbillon i datownik są szczególnie wyraźne i wyraźne, a światło załamane przez giloszowy wzór promieni słonecznych podąża za użytkownikiem zegarka. Ruchy nadgarstków obserwatora tańczą i zmieniają się na tarczy, co jest olśniewające. Ręcznie grawerowane wzory giloszowe wymagają od mistrzów rzemiosła giloszowego pokazania swoich wyjątkowych umiejętności przy użyciu precyzyjnych technik. Każdy wzór giloszowy w kształcie promienia słońca o długości 180, który składa się na wzór tarczy, wymaga wykonania sześciu procesów na starożytnej, obsługiwanej ręcznie tokarce. W sumie należy wyrzeźbić 1080 linii w tę i z powrotem. Mistrz rzemiosła giloszowego musi skoncentrować się na tym, aby każda wyrzeźbiona linia była prosta, równomiernie rozmieszczona, dokładnie wyrównana i rozmieszczona promieniowo od środka tarczy do krawędzi. Dodatkowo subtarczę datownika zdobi także „przeciętna” koncentryczna okrągła faktura wyrzeźbiona techniką ręcznego grawerowania giloszowego, tworząc delikatną fakturę ostro kontrastującą ze wzorem promieni słonecznych. Jest to kolejny delikatny proces wymagający niezwykle dużej precyzji i łącznie 1100 operacji tam i z powrotem.

Po zakończeniu dekoracji giloszowej na tarczy głównej, rzemieślnik emalii nałoży na tarczę wiele warstw emalii Grand Feu, wypala ją warstwa po warstwie, a następnie dokładnie kontroluje temperaturę i schładza do uzyskania idealnego koloru. Koncentracja i głębia. Nowo opracowany ciemnoniebieski odcień wymaga zmieszania różnych proporcji tonera i poddania się wielokrotnym testom, aby uzyskać piękny i harmonijny efekt kolorystyczny. Ponieważ wyniki wypalania emalii Grand Feu są wysoce nieprzewidywalne, wymaga to długich i żmudnych prób i błędów.

Wygrawerowany laserowo licznik sekund umieszczony w dolnej połowie tarczy wizualnie skupia okienko tourbillon; wypolerowany na lustro mostek w kolorze różowego złota mocuje ramę tourbillon i przyciąga wzrok widza w głąb mechanicznego urządzenia. W porównaniu do bogatej kolorystyki tarczy, jej struktura jest bardziej przejrzysta i lekka.

Nowy ultracienki zegarek Master Ultra Thin Tourbillon Enamel z serii Master Series Tourbillon Enamel jest wyposażony w wyściółkę ze skóry aligatora o małej skali i składane zapięcie w kolorze różowego złota, co w pełni demonstruje wyrafinowanie tej serii repliki zegarków. Elegancki nowoczesny styl.

Integracja wyjątkowych umiejętności tourbillonowych Wielkiego Warsztatu

Tourbillon jest niezbędny do zapewnienia precyzyjnego działania zegarków Jaeger-LeCoultre. Tourbillon to znakomite urządzenie mechaniczne, wynalezione specjalnie w celu kompensowania niekorzystnego wpływu grawitacji na wahanie wychwytu. Składa się z koła równoważącego i sprężyny równoważącej, która obraca się swobodnie w ramie. Od czasu pojawienia się pierwszego mechanizmu tourbillon w Grande Maison w 1946 roku, Jaeger-LeCoultre opracował kilka nowych konfiguracji tourbillon i różne zrównoważone kształty sprężyn. Dzieje się tak dlatego, że Jaeger-LeCoultre jest jednym z niewielu zaawansowanych profesjonalistów, którzy opanowali samodzielnie wykonane sprężyny balansowe. Jest to jeden z najbardziej wykwalifikowanych warsztatów zegarmistrzowskich.

Ultracienki zegarek Master Ultra Thin Tourbillon Enamel z serii Master Series Tourbillon Enamel jest wyposażony w mechanizm Jaeger-LeCoultre 978 najnowszej generacji. Mechanizm ten pojawił się w 2009 roku i zdobył Międzynarodową Nagrodę Astronomicznego Pomiaru Czasu. Od tego czasu mechanizm ten stał się kultowym arcydziełem mechanizmu Jaeger-LeCoultre Tourbillon, a w 2019 roku został zaprojektowany przy użyciu nowej technologii w ramach przełomowej innowacji. Mechanizm ten składa się z 77 części, w tym tytanowej ramy ważącej niecałe 0,5 grama. Wyposażony jest w dwuwarstwową płaską sprężynę balansową. Kształt sprężyny włosowej tworzy w ustalonym punkcie szczególny łuk, aby zapewnić, że zawsze będzie się ona kołysała tak regularnie, jak to możliwe. , osiągając w ten sposób cel, jakim jest bardzo dokładny pomiar czasu.

Nowy ultracienki emaliowany zegarek Master Ultra Thin Tourbillon Enamel z serii master z tourbillonem łączy w sobie wykwintną tarczę z wyjątkowym mechanizmem, demonstrując filozofię Grand Workshop polegającą na łączeniu wykwintnego kunsztu, ponadczasowej estetyki i ponadczasowego designu.