Niezwykła Kolekcja Zegarków Van Cleef&arpels, Zegarki Repliki

Lady Arpels Ballets MÉTIERS D’ART Taniec rzemiosła

Taniec jest najlepszą formą sztuki niosącą w sobie piękno rytmu. W szczególności dodaje nieskończoną pomysłowość serii Extraordinary Dial. Twórcza wyobraźnia Maison i nieustanne dążenie do doskonałości zaowocowały narodzinami dwóch wspaniałych zegarkowych arcydzieł, wykonujących dwa klasyczne repertuary baletowe z XIX wieku. W nowych zegarkach Lady Arpels Casse-Noisette (Dziadek do orzechów) i Lady Arpels Belle au Bois Dormant (Śpiąca królewna) zastosowano przepiękne miniaturowe sceny, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają widzów do wspólnego tańca. Zupełnie nowa technologia emalii łączy w sobie tradycję i innowację, aby rozpocząć wspaniały nowy rok dla Maison.

Każdy zegarek łączy w sobie mistrzowskie rzemiosło métiers d’art, osiągnięcia profesjonalnej biżuterii i technologię zegarmistrzowską. Jest wierny wyobraźni Van Cleefa i Arpelsa na temat Poezji czasu i żywo interpretuje sny i cuda.

Van Cleef&Arpels i taniec baletowy

Louis Arpels, który kochał balet, często zabierał swojego siostrzeńca Claude’a Arpelsa na przedstawienia do Opery Paryskiej, niedaleko butiku Place Vendôme. Na początku lat czterdziestych XX wieku wprowadzono na rynek pierwszą broszkę baleriny Maison, która od razu stała się klasyką. Zwinna postawa i wspaniałe kostiumy do tańca przyciągnęły wielu kolekcjonerów. Cenne nakrycie głowy, inkrustowane żółtym złotem lub diamentami o szlifie różowym, w połączeniu z pointami z diamentami lub kolorowymi kamieniami szlachetnymi i zwiewną tutu, dodaje urody twarzy tancerza, ożywiając pełne wdzięku ruchy taneczne. Od tego czasu świat tańca nieustannie inspiruje Maison do tworzenia wysokiej klasy biżuterii i zegarków, prezentując niezliczone pełne wdzięku postacie baletnic. Na przykład zegarek Lady Arpels Ballerines Musicales jest hołdem dla słynnych dzieł tanecznych; wiele arcydzieł składa hołd Annie Pavlovej. (Anna Pavlova) i inne legendarne tancerki, takie jak zegarek Lady Arpels Ballerine Enchantée wprowadzony na rynek w 2013 roku. Zegarki repliki.

Zegarek LADY ARPELS CASSE-NOISETTE

„Casse-Noisette” legendarnego francuskiego choreografa Mariusa Petipy wystawiono po raz pierwszy w 1892 roku. Jej pierwowzór wywodzi się z baśni niemieckiego mistrza romantyzmu Hoffmanna. Fabuła. W „Dziadku do orzechów” Petipy marzenie baletnicy ożywa dzięki żywej i kolorowej muzyce Czajkowskiego. Na tarczy twarze tancerza i księcia są obrysowane diamentami o szlifie różanym, a miniaturowe stroje taneczne przedstawiają zwinne postacie. Para pięknych kobiet ożywa na tle kolorowej zimowej scenerii. Tak znakomity portret wykonała pracownia zegarmistrzowska Van Cleef & Arpels w Genewie. To urocza kolekcja wysokiej klasy biżuterii i mistrzowskiego rzemiosła métiers d’art.

Zegarek ten łączy w sobie 70 kolorów oraz różne techniki wykańczania i emaliowania, co czyni go najbardziej złożonym dziełem Van Cleef & Arpels. Tarcza przypomina miniaturowe dzieło sztuki, a delikatne sceny ukazują złożone i głębokie poziomy. Diamenty, kolorowe szafiry, niebieskie turmaliny, onyks, sugilit i lapis lazuli to balet szlachetnych i dekoracyjnych kamieni szlachetnych, które odtwarzają poetyckie marzenie. Trójwymiarowe koraliki emaliowane wyrzeźbione przy użyciu nowej technologii opracowanej przez Maison w 2023 roku tworzą przyjemną atmosferę na tarczy. Kolorowe „cukierki” są inkrustowane na emaliowanych podstawach o różnych kształtach przy użyciu pierwszej technologii uszczelnionej emalii firmy Van Cleef & Arpels. Poruszająca muzyka taneczna kontynuowana jest na odwrocie koperty z białego złota K, ręcznie grawerowanej tak, aby odtworzyć zimową scenerię pokrytych śniegiem świerków z bajek.

Zegarek LADY ARPELS BELLE AU BOIS DORMANT

Balet „Śpiąca królewna” (La Belle au Bois uśpiona), wydany w 1890 roku, został opracowany przez Petipę i skomponowany przez Czajkowskiego. To skarb baletu klasycznego. Wiedźma Carabosse rzuciła zaklęcie, które spowodowało, że księżniczka Aurora zapadła w sen na setki lat. Ma tarczę z diamentem w kształcie róży, nosi spódniczkę tutu i tańczy z namalowanym na miniaturze księciem, żywo odtwarzając scenę, gdy książę zdejmuje klątwę z księżniczki. W tym delikatnym pas de deux księżniczka pochyliła się i pocałowała księcia. Za nią znajdował się ręcznie grawerowany zamek z różowego złota. Wstążka z białego złota K, diamentów i wypełnionej emalii powiewała na wietrze, wydając delikatny dźwięk. Różowy, jak aksamitna fala w złotym świetle. Emalia witrażowa tworzy wspaniałe światło słoneczne, które rozprasza się na zewnątrz od spodu tarczy, zwiększając efekt głębi ostrości.

Natura również zdaje się powoli budzić z głębokiego snu, pozwalając, by z matowych, pagórkowatych płatków emalii rozkwitał zapach bzu i kolor szafirów. Gałęzie bzu zwisają z górnej części tarczy, nadając kompozycji bardziej wyrazistą warstwę dzięki opatentowanej technologii trójwymiarowej emalii opracowanej przez Van Cleef & Arpels. Sześć kamieni szlachetnych – rubiny, fioletowe szafiry, diamenty, żółte szafiry, granaty spessartytowe i szmaragdy – symbolizują kochającą wróżkę chroniącą kochanków, dodając uczucia temu tańcowi. Tył etui jest ręcznie wygrawerowany, przedstawiający scenę śpiącej księżniczki głęboko w cieniu, opowiadającą kolejny rozdział historii i ukazującą delikatne pociągnięcia pędzla powstałe w procesie grawerowania.

Poezja czasu

Od samego początku firma Van Cleef & Arpels jest lojalna wobec poetyckiego skojarzenia życia, rozszerzając wyjątkowe marzenia i emocje na świat zegarków i zegarów, nadając swojemu wykwintnemu kunsztowi zegarmistrzowskiemu wyjątkową kreatywność i poetyckie emocje. Zegarkowe dzieła Maison łączą w sobie twórczą pomysłowość i fantazję, opowiadając piękny rytm czasu, poruszając wyobraźnię i sprawiając, że ludzie oddają się szczęściu i radości.

Rodzina czerpie kreatywne składniki ze swojego bogatego dziedzictwa historycznego i źródeł inspiracji i zapisuje każdą chwilę we wzruszający poemat o miłości i szczęściu, składając hołd tradycji Van Cleef & Arpels. Taneczne postawy baletnic i wróżek przesuwają czas do przodu, a rytm natury i wszechświata uzupełniają się. Każdy zegarek kontynuuje tradycję zegarmistrzowską Maison, interpretuje elegancki i czarujący styl oraz szczegółowo opisuje poemat czasu.

Warsztat emalii Van Cleef&Arpels

Rodzina sublimuje trajektorię czasu dzięki kunsztowi mistrzów métiers d’art, udoskonala poetycki i wykwintny świat oraz tworzy odurzające skarby na nadgarstku. Warsztat zegarmistrzowski Van Cleef & Arpels w Genewie dziedziczy to cenne rzemiosło poprzez warsztat emalii i szkołę szkoleniową.

Rodzina nie tylko przekazywała starożytne techniki z pokolenia na pokolenie, ale także osiągnęła wybitne osiągnięcia w zakresie innowacyjnych technik emaliowania oraz tworzenia trójwymiarowych i żywych detali dekoracyjnych. W obliczu każdego nowego wyzwania rzemieślnicy Maison poświęcają kilka lat na badania i rozwój, aby zrealizować koncepcje projektowe studia kreatywnego Van Cleef & Arpels. W tym procesie nauka i sztuka prowadzą ciągły dialog, aby zrównoważyć doskonałą technologię i estetyczny styl oraz opowiedzieć poetycką historię w zegarku o calach kwadratowych.

Rzemiosło emalierskie: tradycja i innowacja

Emalia to sztuka wykonana płomieniami. Proszek krzemionkowy i pigmenty tworzą glazurę, która jest hartowana pod wpływem ognia w piecu i staje się piękną emalią. Każdy wzór emalii przechodzi złożony proces produkcyjny, zapewniając jasne kolory i półprzezroczyste światło, i jest idealną krystalizacją umiejętnego rzemiosła.

W 2023 roku firma Van Cleef & Arpels uzyskała patenty na kilka skomplikowanych procesów. Trójwymiarowa emalia wykorzystuje delikatne linie do tworzenia żywych miniaturowych rzeźb. Rzemieślnicy Maison topią emalię w wysokich temperaturach, wylewają ją na tacę, a następnie wycinają i rzeźbią etapami, aby uzyskać trójwymiarowy kształt. Płomień w niskiej temperaturze osłabia napięcie samego materiału, dzięki czemu po wypaleniu emalii w temperaturze ponad 500 stopni Celsjusza (930 stopni Fahrenheita) powierzchnia jest przezroczysta i gładka jak lustro, a efekt jest porównywalny do polerowania. Trójwymiarowy produkt wykończony emalią jest bogaty w warstwy, kwitnący półprzezroczystym połyskiem, a efekt wizualny jest niezrównany.

Inną technologią opracowaną przez firmę Van Cleef & Arpels jest emalia uszczelniona, która wymaga dużych umiejętności i pomysłowości. Rzemieślnicy Maison muszą połączyć dwa ukształtowane elementy emaliowane w innowacyjnym i precyzyjnym procesie. Emalia wypalana jest w zimnym piecu przez 12 godzin. Zmiany temperatury muszą być ściśle kontrolowane, zanim będzie można połączyć dwie emalie o różnych kolorach bez użycia klejów lub technik spawania metali w celu utworzenia zintegrowanego trójwymiarowego wzoru emalii, wykazującego ostry kontrast. , efekt czystych linii.