Błyskotliwa I Zwinna, Elegancja Opisuje Czas, Dobre Repliki

Łącząc elegancję, ponadczasowość i wyrafinowanie, seria Ludo na nowo interpretuje klasykę Van Cleefa & Arpelsa z 1934 roku. Bransoletka Ludo została nazwana na cześć pana Louisa Arpelsa, członka Maison w pierwszym pokoleniu. Od czasu jego wprowadzenia cieszy się dużym uznaniem. Jego kształt nawiązuje do popularnego wówczas dodatku modowego – paska oraz jego naturalnej siateczki i wstawek. Zapięcie z kamieni szlachetnych jest wyjątkowe i czyni zegarek jeszcze bardziej wyjątkowym. Zainspirowany bransoletką Ludo, Maison stworzył pierwszy tajny zegarek Ludo w 1935 roku.

W tym roku Van Cleef & Arpels wykorzystuje wykwintny wzór giloszowanego żółtego złota do interpretacji nowego zegarka, nadając mu nowy styl estetyczny. Sztuka giloszowania została odziedziczona od złotników i złotników i może być używana do rzeźbienia cienkich równoległych linii na powierzchni metali szlachetnych, kamieni szlachetnych lub macicy perłowej. Od lat 1910-tych Maison wykorzystuje gilosz do grawerowania akcesoriów, cennych przedmiotów, biżuterii i zegarków, a dziś to tradycyjne rzemiosło inspiruje także nowe wzory. The Maison wykorzystuje ten proces do ozdobienia tego zegarka promienistym wzorem słońca, tworząc subtelne zmiany w świetle i cieniu, ukazując stale zmieniające się i dynamiczne piękno każdego gestu.

Dwa wysokiej klasy zegarki jubilerskie z sekretnej serii Ludo wykonane są z różowego złota, z różowymi szafirami lub diamentami starannie osadzonymi w promienistym stanie, stopniowo rozkwitającymi olśniewającym blaskiem od środka na zewnątrz. Aby stworzyć tak wyjątkowe efekty wizualne, eksperci od klejnotów Maison poświęcili swój kunszt gromadzeniu kamieni szlachetnych o harmonijnie dopasowanej jasności i kolorze. Siatka jest połączona niczym cegły, tworząc strukturę delikatną jak wąż, nawiązującą do kształtu paska z oryginalnego dzieła. Każdy zawias jest montowany zręcznymi rękami, tworząc miękką i zwinną konstrukcję, przypominającą starannie tkaną gazę. Van Cleef & Arpels kontynuuje tradycję dobre repliki zegarków ukrytych i starannie skrywa wyrzeźbioną giloszowo tarczę z białej masy perłowej. Dopiero jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków pavé pozwala powoli odkryć tajemnicę czasu.