Nowo Wprowadzony Na Rynek Model Z Tarczą Księżycową Z Serii Omega Speedmaster, Repliki Zegarków

Speedmaster Moonwatch to nie tylko kultowy zegarek słynnej szwajcarskiej marki zegarmistrzowskiej OMEGA, ale zasłynął także jako model zegarków chronograficznych. W 2024 roku Omega wprowadziła na rynek nowy zegarek księżycowy z serii Speedmaster z tarczą z białego lakieru, inspirowaną legendą o eksploracji kosmosu przez człowieka i wspaniałym dziedzictwem historycznym serii Speedmaster.

W listopadzie 2023 r. ambasador gwiazd Omega, Daniel Craig, po raz pierwszy założył ten zegarek podczas „Omega Planet Show” w Nowym Jorku. W tamtym czasie wielu entuzjastów Speedmaster Moonwatch było nim zafascynowanych i z niecierpliwością czekało na jego premierę. Dzisiaj ten nowy zegarek księżycowy z serii Speedmaster został oficjalnie wydany i jest dostępny publicznie.

Najbardziej unikalną cechą nowego zegarka Speedmaster Moonwatch jest jego rzadka biała tarcza. Speedmaster został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1957 roku. Głównym celem jego innowacyjnego projektu było stworzenie łatwego do odczytania zegarka, który zapewniałby wyraźny i czytelny wyświetlacz czasu. Dlatego zegarek Speedmaster pierwszej generacji miał czarną tarczę z białymi wskazówkami i znacznikami godzin. Odwrotna kolorystyka nowego zegarka zapewnia ten sam niesamowity efekt wizualny. Białą tarczę zestawiono z czarnymi wskazówkami i znacznikami godzin, a napis „Speedmaster” na tarczy jest jaskrawoczerwony. Cała tarcza posiada efekt błyszczącego lakieru. Proces ten jest także pierwszym zastosowaniem Omega w przypadku „stopniowej” tarczy zegarka księżycowego. Powyżej.

Dlaczego nowy Speedmaster Moonwatch ma białą tarczę? Główną inspiracją jest biało-czarna kolorystyka skafandrów kosmicznych astronautów, zwłaszcza tych noszonych podczas aktywności poza pojazdami (EVA), takich jak spacery kosmiczne. Omega zawsze miała historyczne korzenie w eksploracji kosmosu przez człowieka i trwa do dziś. Od 1965 roku Speedmaster Moonwatch został zatwierdzony przez NASA jako sprzęt przeznaczony do wszystkich załogowych misji kosmicznych i stał się pierwszym zegarkiem, który wylądował na Księżycu.

Jest jeszcze jeden wyjątkowy powód, dla którego nowy Speedmaster Moonwatch ma białą tarczę. Omega współpracowała z NASA przy realizacji ściśle tajnego projektu Alaska Project, mającego na celu stworzenie idealnego zegarka odpowiedniego do misji kosmicznych. W 1969 roku uruchomiono Speedmaster Alaska Project I Watch. Po miesiącach eksperymentów Omega zastosowała białą tarczę ze względu na jej bardzo skuteczne właściwości odbijania ciepła.

Ponadto czerwony element nowego zegarka również nawiązuje do projektu skafandra kosmicznego NASA. Od czasu misji Apollo 13 w 1970 r. skafander kosmiczny jest ozdobiony czerwonymi liniami, aby wyświetlić tytuł dowódcy. Czerwony napis „Speedmaster” na tarczy jest także hołdem złożonym prototypowi zegarka Alaska Project I i nawiązuje do jego czerwonej osłony termoizolacyjnej.

Więcej szczegółów konstrukcyjnych nowego zegarka Speedmaster Moonwatch ukazuje wyjątkowy kunszt zegarmistrzowski Omegi. Koperta zegarka ma 42 mm i jest wykonana ze stali nierdzewnej. Jest on połączony z wygodną bransoletą ze stali nierdzewnej w stylu retro z pięcioma łukowatymi ogniwami umieszczonymi obok siebie. Nowy zegarek dziedziczy klasyczny design i wykorzystuje proces polerowania i szczotkowania kompozytów, aby uczynić zegarek bardziej wyrafinowanym. Nowy zegarek ma także dwa inne modele: czarny pasek skórzany z mikroperforacją ozdobiony czerwono-białymi przeszyciami oraz antybakteryjny pasek gumowy z trójwymiarowym księżycem wewnątrz. Wzór powierzchni łączy w sobie komfort i piękno.

Nowy zegarek ma czarną, anodowaną aluminiową ramkę i kultową „kropkę nad 90” na skali tachymetru (kropka 90 znajduje się nad liczbą). Został specjalnie zaprojektowany dla entuzjastów repliki zegarków księżycowych Speedmaster. Zegarek jest wyposażony w mechanizm Omega 3861 Master Chronometer, ulepszoną wersję legendarnego mechanizmu 321, któremu zaufali astronauci, którzy wylądowali na Księżycu. Ma dokładny czas podróży i niezawodne działanie.