H.MOSER&CIE: Powrót Zielonego Smoka, Dobre Repliki

Znany przez kolekcjonerów zegarków jako „Zielony Smok”, zegarek Streamliner Center Seconds Matrix Green doczekał się długo oczekiwanego powrotu, a jednocześnie zadebiutował nowy model z olśniewającą, mglistą fioletową tarczą. W 2020 r. trzywskazówkowy zegarek z serii Speedster zyskał szerokie uznanie po swojej premierze. Szybko stał się kultowym dziełem H. Moser & Cie. Pomimo ogromnego popytu marka zdecydowała się zawiesić przyjmowanie zamówień i wykorzystać ten czas na dopracowanie estetyki zegarka i jego walorów zegarmistrzowskich. Ta aktualizacja i ulepszenie obejmuje przezroczyste, pomalowane farbą logo marki Henry Moser & Cie. oraz nowy, samonakręcający się, własnej produkcji mechanizm HMC 201, który przekracza wszelkie oczekiwania i sprawia, że entuzjaści zegarków gonią.

Wskazówka godzinowa, minutowa, centralna wskazówka sekundowa: klasyczny zegarek z trzema wskazówkami wymaga niezwykle wyrafinowanych umiejętności zawodowych oraz wyważonych i precyzyjnych proporcji, aby osiągnąć harmonijny projekt, który tworzy delikatne i piękne arcydzieło. Seria dobre repliki zegarków trzywskazówkowych Speedster w pełni ucieleśnia tę koncepcję projektową. W zegarku tym zastosowano obudowę w kształcie poduszki ze stali nierdzewnej o średnicy 40,0 mm, wodoodporność do głębokości 120 metrów (12 ATM), konstrukcję bez uchwytów i zintegrowaną bransoletę ze stali nierdzewnej, co zapewnia doskonałą ergonomię. Wgłębienia po obu stronach koperty są wykończone satynowo, z naprzemiennie matowymi i polerowanymi powierzchniami i przykryte lekko zakrzywionym szafirowym lustrem, które uzupełnia przezroczystą dolną pokrywę i stanowi hołd dla niezwykłej firmy H. Moser & Cie. i klasyczny wygląd. Gładka krzywizna rozciąga się aż do zintegrowanego paska ze stali nierdzewnej wzdłuż nadgarstka. Łańcuszek został wypolerowany i szczotkowany pionowo. Struktura jest bardzo złożona. Wszystkie ogniwa są połączone zawiasowo i mają miękki, falisty kształt, aby lepiej dopasować się do nadgarstka. Ma również eleganckie zaokrąglenia, jest wygodny i elastyczny w noszeniu. Ta bransoletka jest również osiągnięciem technicznym, demonstrującym znakomite i złożone umiejętności zegarmistrzowskie.

Zegarek z trzema wskazówkami z serii Speedster doskonale łączy w sobie harmonijne proporcje, gładkie linie i zaawansowaną technologię zegarmistrzowską. W zegarku zastosowano klasyczny kolor marki – przydymioną tarczę Aurora Green (Matrix Green), którą miłośnicy zegarków rozpoznają na pierwszy rzut oka. Pełne mocy, żywe kolory i gradientowe odcienie od oliwkowej zieleni po czerwone złoto dodają zegarkowi ponadczasowej elegancji. W tym samym czasie firma H. Moser & Cie wprowadziła na rynek także nowy, dopasowany kolorystycznie zegarek z serii Speedster z niebieską, odblaskową ciemnofioletową tarczą o nazwie Purple Haze. Niezależnie od tego, czy jest to Aurora Green, czy Misty Purple, tarcza przedstawia logo marki Henry Moser & Cie. w kolorze przezroczystego lakieru, niczym tajemniczy znak identyfikacyjny. Wskazówki godzinowe i minutowe 3D wskazujące skalę czasu składają się z dwóch części osadzonych w Globolight, innowacyjnym ceramicznym materiale bazowym zawierającym Super-LumiNova.

Zegarek z trzema wskazówkami z serii Speedster napędzany jest naszym w 100% szwajcarskim mechanizmem mechanicznym: mechanizmem samonakręcającym HMC 201. Mechanizm ten, następca mechanizmu HMC 200, zawiera innowacyjne elementy, takie jak wydrążony mostek zapewniający szersze otwarcie. Otwór ten pięknie eksponuje przekładnię, centralną wskazówkę sekundową i dwukierunkowy automatyczny system naciągu, nadając zegarkowi nowoczesny charakter. Modyfikacja powierzchni w kolorze karbonowo-szarej zwiększa atrakcyjność zegarka z najwyższej półki. Oscylujący ciężarek, również wydrążony i fazowany, zapewnia rezerwę chodu wynoszącą co najmniej 72 godziny, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności mechanizmu.

H. Moser & Cie. demonstruje swoje unikalne spojrzenie na doskonałe zegarmistrzostwo.

Trzywskazówkowy zegarek Aurora Green z serii Speedster nr 6201-1200, model ze stali nierdzewnej, tarcza w kolorze zielonym Aurora, zintegrowana bransoleta ze stali nierdzewnej.

Używany zegarek w kolorze mglistego fioletu Speedster, nr 6201-1201, model ze stali nierdzewnej, przydymiona tarcza w kolorze mglistego fioletu, zintegrowana bransoleta ze stali nierdzewnej