Niemiecki Lange 2023 1815 Dobre Repliki Zegarek Z Wiecznym Kalendarzem

Potrójny kompleks, montaż wtórny, spójny Lange

Dzięki zegarkowi z wiecznym kalendarzem Rattrapante z 1815 r. Lange interpretuje trzy podstawowe złożone funkcje w zegarmistrzostwie za pomocą klasycznego wzornictwa. Ta rzadka i odważna kombinacja chronografu pokazującego ułamki sekund i wiecznego kalendarza została teraz zaprezentowana w nowym wydaniu z kopertą z 18-karatowego białego złota i tarczą z 18-karatowego różowego złota. Nowy zegarek z wiecznym kalendarzem 1815 Rattrapante jest limitowany do 100 sztuk.

Kiedy został wprowadzony na rynek w 2013 roku, zegarek z wiecznym kalendarzem rattrapante 1815 był kamieniem milowym w nowej erze Lange. Został wyposażony w ósmy mechanizm chronografu opracowany przez fabrykę zegarków Lange w Saksonii. Ten mechanizm łączy w sobie trzy wyrafinowane, złożone funkcje, co jest rzadkością w klasycznych i eleganckich zegarkach z serii 1815, a mechanizm ten jest doskonały zarówno pod względem krótkoterminowej, jak i długoterminowej dokładności. Ze swoją złożonością imiennika, 1815 Split Seconds Perpetual Calendar wyznacza standard pomiarów krótkoterminowych i wyświetlania kalendarza.

Porównaj czas z sekundami.

Jednym z istotnych horologicznych wyzwań technicznych, przed którymi stanął zegarek 1815 Rattrapante Perpetual Calendar, jest funkcja rattrapante. Oprócz tradycyjnych funkcji zegara, ten wyrafinowany i złożony dobre repliki zegarek może realizować podział czasu, czas porównawczy oraz pomiar maksymalnych i minimalnych wartości czasu w ciągu jednej minuty. Ponieważ częstotliwość drgań koła równoważącego mechanizmu L101.1 wytwarzanego przez fabrykę zegarków wynosi sześć i pół oscylacji na sekundę, dokładność zapisu wartości pomiaru czasu wynosi nawet jedną szóstą sekundy. Dodatkowa skala na zewnętrznym pierścieniu skali minutowej umożliwia dokładny odczyt transakcji.

Precyzyjny proces kontroli wewnątrz mechanizmu można zobaczyć przez dolną pokrywę z szafirowego szkła kryształowego. Klasyczna konstrukcja dwukolumnowego koła służy do sterowania pomiarem start-stop i podziału czasu. Przyjęcie spójnych standardów Lange, wyrafinowana technologia i kunszt na wysokim poziomie są zintegrowane. Wierzchołki wszystkich ruchomych części zdobią proste linie, polerowane są również sfazowania pierścienia zewnętrznego. Tylko doświadczeni rzemieślnicy mogą polerować rogi, aby nadać im doskonały i płaski wygląd.

Wieczny kalendarz

Chronograf z ułamkami sekund może mierzyć różne okresy z dokładnością do ułamka sekundy. Jednocześnie techniczna siła kalendarza wiecznego tkwi w jego „pamięci długoterminowej”. Wyświetlanie kalendarza należy poprawić tylko raz, 1 marca 2100 r., ponieważ zgodnie z zasadami kalendarza gregoriańskiego (kalendarza gregoriańskiego) ten rok nie jest uważany za rok przestępny.

Precyzyjny wyświetlacz faz księżyca jest również trwały przez długi czas. Dokładnie pokazuje miesiąc synodyczny Księżyca i wymaga korekty tylko o jeden dzień co 122,6 lat.

Harmonijny wyświetlacz

Wyjątkowość zegarka z wiecznym kalendarzem 1815 Rattrapante polega na jego szczegółach technicznych i znakomitym rozmieszczeniu funkcji wyświetlacza. Po modelu AUTOGRAPH Panorama Chronograph Perpetual Calendar Tourbillon w 2019 r. i LANGE 1 Perpetual Calendar w 2021 r., jest to trzeci zegarek Lange z tarczą z 18-karatowego różowego złota (z wyłączeniem pokazu zabytkowych samochodów Concorsod’ Eleganza Villad’ Este, wyjątkowego chronografu z 1815 r., specjalnego „Concorso” wydanie). Ciepłe odcienie tarczy i chłodne odcienie koperty z 18-karatowego białego złota uzupełniają się elegancją. Dzięki tradycyjnej podziałce minutowej torów kolejowych, cyfrom arabskim i harmonijnemu rozmieszczeniu czterech podtarczy ta tarcza oddaje istotę kolekcji zegarków z 1815 r., nazwanej na cześć roku urodzin Ferdinanda Adolphe Lange.

Projekt układu wyświetlacza wiecznego kalendarza i funkcja chronografu z ułamkami sekundy w pełni demonstrują klasyczną estetykę wczesnych zegarków kieszonkowych Lange. Sparowane kalendarze wyświetlają się na godzinie 3 i 9. Lewa pod-tarcza wyświetla datę i dzień tygodnia, podczas gdy prawa pod-tarcza wyświetla miesiąc i rok przestępny. Sub-tarcza znajduje się na godzinie 6 ze wskaźnikiem faz księżyca, a małe sekundy są ozdobione przyciągającymi wzrok kolorami — wskazówka minutowa chronografu i wskaźnik rezerwy chodu w południe. Krótsze złote wskazówki na wewnętrznym pierścieniu przypominają użytkownikowi, kiedy mechanizm musi być napędzany przez nakręcaną koronkę. Dłuższe wskazówki z oksydowanej stali wskazują minuty chronografu.

Produkcja mechanizmu L101.1

Ręcznie nakręcany mechanizm L101.1 dziedziczy tradycyjne cechy konstrukcyjne i składa się z 631 niezależnych części. Sam mechanizm wiecznego kalendarza wymaga 211 elementów, podczas gdy chronograf rattrapante wymaga 206. Śruba balansu jest napędzana przez sprężynę balansu opracowaną przez fabrykę zegarków, aby zapewnić stabilność przy dużych prędkościach. Elementy mechanizmu zostały ponownie złożone i wspaniale udekorowane, zgodnie z surowymi standardami Lange dotyczącymi perfekcji w każdym szczególe.

„Dzięki trzem klasycznym komplikacjom mechanizm Manufacture L101.1 jest jednym z najbardziej skomplikowanych mechanizmów Lange. Każda komplikacja jest arcydziełem technologii, a po połączeniu mają znaczący wpływ na nasze projekty. Jest to większe wyzwanie dla zegarmistrzów i zegarmistrzów, ponieważ grzywna -proces strojenia i regulacji wszystkich mechanizmów wymaga zręczności i wiedzy technicznej.”

Trzy modele

Nowy zegarek z wiecznym kalendarzem 1815 Rattrapante ma tarczę z 18-karatowego różowego złota i kopertę z 18-karatowego białego złota. Koperta ma średnicę 41,9 mm i grubość 14,7 mm. Jest limitowana do 100 sztuk. Ten zegarek wprowadził na rynek dwa modele: koperta z platyny 950/srebrno-biała tarcza i koperta z 18-karatowego różowego złota/srebrno-biała tarcza.